cz  Czech      uk  EN

Aký bol prvý veľtrh BUS SHOW zdravá doprava na Slovensku 13

ABB na BUS SHOW 2018 (foto: Zdeněk Nesveda)

ABB na BUS SHOW 2018 (foto: Zdeněk Nesveda)

13/ DNES 21.8. 2018

ABB, s.r.o.

ABB ponúkla na BUS SHOW 2018 najnovšie efektívne riešenie pri nabíjaní elektrických autobusov. Taký systém prestavila spoločnosť ABB na veľtrhu Busworld 2017 v Kortrijku. Ide o ich najnovšie riešenie v oblasti nabíjania elektrobusov vyznačujúce sa prvkami inteligentného nabíjania a futuristickým modulárnym dizajnom, bezpečnou a spoľahlivou prevádzkou a diaľkovými službami a riadením dát v rámci ponuky riešení spoločnosti ABB Ability™.

ABB vystúpila s problematikou nabíjania elektrobusov aj na konferencii „Elektrické autobusy pre mesto“, ktorá sa konala v rámci veľtrhu BUS SHOW.

Technológie nabíjacej infraštruktúry elektrických osobných áut sú pilotnou fázou pre využitie elektrickej energie v hromadnej preprave ľudí a tovaru. Práve ekologická mestská hromadná doprava je v zornom poli množstva predstaviteľov veľkomiest. Benefity v oblasti emisií pri prevádzke električiek, trolejbusov alebo aj podzemnej a nadzemnej dráhy sú však konfrontované s obstarávacími nákladmi a údržbou celého systému. Zaujímavou alternatívou sú preto elektrické autobusy, ktorých nabitie dokážu zvládnuť vysokovýkonné rýchlonabíjačky ABB už počas technickej prestávky vodiča na konečnej stanici príslušnej linky. Výrobcovia vozidiel pre mestskú hromadnú dopravu ich už zaraďujú do svojho produktového portfólia.

Na prvý pohľad to možno vyzerá ako sci-fi príbeh z budúcnosti. Lenže dostupnosť technológie a nezávislosť od trakčného vedenia električiek a trolejbusov významne zvyšujú atraktivitu elektrických autobusov pre mestá. Nakúpené elektrobusy v Košiciach, Bratislave a Žiline len potvrdzujú nástup takejto alternatívy vo verejnej doprave.

zdroj: ABB

.

.

reklama

O slovenském veletrhu BUS SHOW 2019

WWW.BUSSHOW.EU

Agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO Nitra 19.2. – 21. 2. 2019

Veletrh se koná pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenské republiky  

 

.