cz  Czech      uk  EN

Aký bol prvý veľtrh BUS SHOW zdravá doprava na Slovensku 9

 

Spoločnosť Mikroelektronika predstavila na veľtrhu BUS SHOW okrem iného dva typy zariadení. Rad validátorov Vega (foto: Zdeněk Nesveda)

Spoločnosť Mikroelektronika predstavila na veľtrhu BUS SHOW okrem iného dva typy zariadení. Rad validátorov Vega (foto: Zdeněk Nesveda)

9/ DNES 15.8. 2018

Mikroelektronika spol. s.r.o.

Spoločnosť Mikroelektronika predstavila na veľtrhu BUS SHOW okrem iného dva typy zariadení. Rad validátorov Vega, ktorý novo okrem štandardných spôsobov odbavenia ponúka aj odbavenie pomocou 2D kódu. A predovšetkým priebežne inovované zariadenie na odbavenie u vodiča Synergy OCC. Validátory Vega s 2D kódom 2D kód, ktorému väčšina ľudí nepresne hovorí QR kód, si našiel cestu do všetkých oblastí života a zdá sa, že ho čaká bohatá budúcnosť aj v oblasti verejnej dopravy. Dokáže totiž skombinovať výhody papierového cestovného lístka a čipovej karty. Papierový cestovný lístok je vhodný pre príležitostných cestujúcich, dá sa ľahko vytlačiť a je lacný. Neposkytuje ale odbavovaciemu systému žiadne informácie, pretože označovací stroj cestovných lístkov nevie, aký cestovný lístok označil a nič z neho nevyčíta. Oproti tomu cestovný lístok alebo displej mobilného zariadenia s QR kódom môže niesť celý rad informácií, ktoré sa prenesú do validátora. Ten môže skontrolovať platnosť cestovného lístka podľa času, linky, zóny atď. Poskytne prevádzkovateľovi informácie o tom, aký cestovný lístok bol odbavený. V závislosti od tarifného systému a aplikácie je možné potom taký cestovný lístok riešiť celým radom situácií, ktoré sa dosiaľ museli riešiť pomocou čipovej karty.

Okrem čítačky 2D kódov validátor ponúka v rôznych verziách celý rad štandardných vlastností, napríklad označovanie papierových cestovných lístkov, tlač jazdných dokladov, čítanie rôznych štandardov čipových a bankových kariet (EMV), NFC, rôzne typy displejov, prehrávanie audio súborov, bezdrôtový prenos dát, vysokú odolnosť proti vandalizmu a ďalšie.

Zdroj Mikroelektronika

.

.

reklama

O slovenském veletrhu BUS SHOW 2019

WWW.BUSSHOW.EU

Agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO Nitra 19.2. – 21. 2. 2019

Veletrh se koná pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenské republiky  

 

.