cz  Czech      uk  EN

20. jubilejní sraz RTO klubu je tady a my vás na ojedinělou akci zveme!

Škoda 706 RTO KAR: ilustrační foto. Zdeněk Nesveda

Škoda 706 RTO KAR: ilustrační foto. Zdeněk Nesveda

 

Již dvacátý celostátní sraz s mezinárodní účastí Klubu českých historických autobusů (KČHA – RTO Klub) se uskuteční na tradičním místě v prostorách Vojenského technického muzea v Lešanech 25. května 2019.

Pořadatelé tentokrát rozdělili program na dvě části. Historické autobusy se odpoledne přesunou na náměstí do nedalekého Neveklova, kde bude připravený od 15.00 další program s živou muzikou a stánky s občerstvením u příležitosti výročí 110 let autobusové linky Neveklov – Maršovice – Benešov. Program bude moderovat Saša Hemala a vy si určitě nenechte ujít jedinečnou příležitost se svést autobusovými veterány na lince Neveklov – Maršovice.

Jízdní řád a program co, kdy, kde najdete zde: rto-vyroci-20-let-neveklov-2019

 

 

 

Klub českých historických autobusů (KČHA) – RTO Klub je zájmovým sdružením vytvářejícím podmínky pro činnost osob v oblasti historických autobusů české výroby, který úzce spolupracuje s organizacemi zabývajícími se sběratelskou, restaurátorskou a muzejní činností v této oblasti.

 Klub byl založen spontánně skupinou nadšenců a příznivců historických autobusů na sklonku roku 1999, oficiální registraci získal v roce 2001. KČHA – RTO Klub je jediným a současně nejdéle působícím celorepublikovým otevřeným subjektem se zmíněnou činností. Jednou ročně pořádá v hlavní sezóně celostátní sraz se zahraniční účastí, který je jakousi jednodenní presentací a poctou nádherným tvarům starých karoserií. Po skončení sezóny klub pořádá dvoudenní výjezdní zasedání pro členy klubu za účelem společně trávených chvil spolu s poznáváním technických či jinak souvisejících pamětihodností. Dvakrát do roka svolává členskou základnu a dle možností členů pořádá klubové výlety. Klub si neklade za cíle dosahovat met profesionálních společností ani jim nijak konkurovat, jeho činnost jede jinou cestou, založenou na ryze dobrovolné bázi negenerující žádný zisk.

RTO klub

.

.

.

 

.

.

.

.

 

 

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.