cz  Czech      uk  EN

V Žilině vozí cestující první nový trolejbus Škoda 27 TR

První cestující se ve slovenské Žilině svezli novým trolejbusem Škoda 27 Tr (foto: Škoda Electric)

První cestující se ve slovenské Žilině svezli novým trolejbusem Škoda 27 Tr (foto: Škoda Electric)

 

Před nedávnem jsem uveřejnil zprávu o zkušebním provozu trolejbusu Škoda v ulicích Žiliny s cestujícími. Žilina je jedno z dalších slovenských moderních měst, které jde v duchu nejnovější trendů čisté a tiché mobility.  Patnáct nejmodernějších trolejbusů s novou karosérií Solaris ze Škoda Electric k tomu určitě také přispěje.  Elektromobilita  ve veřejné dopravě na Slovensku, je také jedním z důležitých témat na 1. slovenském veletrhu BUS SHOW – zdravá doprava, který se uskuteční na jaře 2018 v Nitře. Nedílnou součástí nového veletrhu je mimo jiné také celodenní konference  Elektrické autobusy pro město.

Zdeněk Nesveda

 

První cestující se ve slovenské Žilině svezli novým trolejbusem Škoda 27 Tr, který pro tamní dopravní podnik dodala Škoda Electric. Vůz v tomto slovenském městě zahájil zkušební jízdy s cestujícími a obyvatelé a návštěvníci Žiliny si tak mohou vyzkoušet zcela nový trolejbus, pro který Škodovka premiérově použila novou generaci karosérie.

„Trolejbus se vyznačuje nejen zajímavým novým designem, ale především vysokým komfortem pro cestující i řidiče. Vozidla jsou například vybavena výkonnou klimatizací, pasažérům navíc poslouží USB konektory umožňující nabíjení telefonů v průběhu cesty a přehledný informační systém. Pro dopravce je vozidlo zajímavé z hlediska nízkých nákladů na provoz a údržbu,“ říká obchodní manažer Škody Electric Petr Kasenčák.

Kontrakt pro Žilinu je složen ze dvou částí. V rámci první části Škoda Electric vyrobí dvanáct kloubových trolejbusů Škoda 27 Tr a tři vozy typu Škoda 26 Tr. Druhou částí kontraktu je opce na dalších dvanáct vozidel, z toho šest kloubových a šest dvanáctimetrových. Samozřejmostí nízkopodlažních trolejbusů je kneeling, který umožňuje snadný nástup a výstup z vozu.

V dodávkách trolejbusů na Slovensku je plzeňská Škodovka velmi úspěšná. Škodovácké trolejbusy jezdí i v Bratislavě, Banské Bystrici nebo Prešově a také ve třinácti městech České republiky včetně Pardubic, Plzně nebo Hradce Králové.  

Škoda Electric letos uzavřela několik dalších nových zakázek na trolejbusy. Do Brna například dodá deset moderních trolejbusů Škoda 26Tr za necelých 130 milionů korun, patnáct nových trolejbusů zakoupil Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova a další zakázku získala Škodovka také v Ostravě, kam dodá dvanáct nových moderních nízkopodlažních trolejbusů za více než 160 milionů korun.

TZ: Škoda Electric

 

Stálá rubrika Škoda na portálu BusPress, čtě zde…

 

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

 

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

 

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

 

.

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.