cz  Czech      uk  EN

TELMA SA na veletrhu CZECHBUS 2014

telma1

Světový lídr v oblasti elektromagnetických retardérů.

Již 65 let je společnost Telma SA světovou jedničkou ve vývoji, výrobě a prodeji elektromagnetických retardérů, sloužících k posílení brzdového systému užitkových vozidel.

Tyto výrobky se montují na kamiony, autokary a autobusy nejen pro zvýšení bezpečnosti, ale také z důvodu rentability. Toto vybavení umožňuje snížit opotřebení provozních brzd a prodlužuje tak životnost brzdového systému.

telma

Telma, která vytvořila koncept elektromagnetického retardéru, zůstává věrná nezávislému chlazení vzduchem. Díky své jednoduchosti a konceptu bez tření se toto řešení vyznačuje svou maximální spolehlivostí. Tento princip fungování nezvyšuje nároky na chladící soustavu nových motorů řady EURO 6 a tím zajišťuje stabilnější účinnost trvalého zpomalení.

Telma vyvinula novou řadu retardérů AF. Tyto vylepšené typy retardérů AF2, AF3 a AF5 jsou menší, lehčí a mají protikorozní úpravu. Tato protikorozní úprava je nově také aplikovaná na Focaly nové řady Telma light, které jsou známé na vozech Iveco Crossway Euro6. Další novinkou pro vozy Euro 6 je elektronická skříňka iRCS (integrated Retarder Control System).

Pro vybavení nové řady vozů Euro6, výrobci, klienti Telmy, …Iveco, SOR, SKD TRADE, Troliga Bus, KHMC, Rošero, Buzola, Mave, Temsa, Otokar, Volvo Renault Trucks… i nadále důvěřují Telmě. Nový vůz IVECO Daily řady euro 6 byl na výstavě IAA v Hannoveru v září tohoto roku zvolen „Vanem roku 2015“. Na tomto voze byla jako na prvním na světě představena průlomová řídící jednotka iRCS, stejně jako nové retardéry Telma AF50-60 a AF30-35.

Ve střední hale, na stánku číslo 15, vám plánujeme předvést stator z řady Telma light s kataforézou na vozy Iveco Euro6 a modul LVR600 pro montáž AF5 s iRCS na vozy Iveco Daily Euro6.

logo-telma

Logo Czechbus 2014

Komentáře uzavřeny.