cz  Czech      uk  EN

Tatra má nového majitele Truck Development

Truck Development je úzce spojený s finanční skupinou J&T, znamená to, že skupina posiluje své portfolio v oblastech automobilového průmyslu, neboť v jejím vlastnictví je také vysoce prosperující český výrobce autobusů společnost SOR Libchavy. Vypadá to, že konečně v Tatře se začíná blýskat na lepší časy a tradiční výroba nákladních automobilů bude zachována. (zne)

Kopřivnická automobilka Tatra byla dnes v dražbě v Chebu prodána za 176 milionů korun. Podnik vydražila společnost Truck Development. Hodnota Tatry byla k dnešnímu dni stanovena na 1,765 miliardy korun, její závazky činily 1,5 miliardy korun. Vyvolávací cena byla 175,135 milionu. Dražby se zúčastnil jediný dražitel.

Podnik chceme převzít v pondělí, nebo v úterý. Nepředpokládáme žádné propouštění a chceme zachovat výrobu v současném rozsahu,“ řekl předseda představenstva Truck Development a jediný akcionář firmy Marek Galvas. Nový majitel Tatry figuruje například v dozorčí radě J&T Credit Investments a v řadě dalších společností.   Galvas potvrdil, že firma Truck Development, kde je jediným akcionářem, byla založena teprve před nedávnem, účelově kvůli převzetí Tatry. „V příštím týdnu se budeme snažit jmenovat nový management Tatry,“ dodal Galvas.

Nevyužije prý žádné členy současného vedení podniku.   Slavného českého výrobce nákladních automobilů poslala do dražby společnost Composite Com, které Tatra dluží asi 650 milionů korun. Podle mediálního zástupce společnosti Andreje Čírtka byla dnešní dražba zřejmě vůbec první, kdy se touto variantou řešilo vypořádání pohledávky u takto velké firmy. Zároveň vyloučil, že by firma Composite Com měla sama zájem do podniku vstoupit. „Chceme jen uspokojit naši pohledávku a toto je nejrychlejší cesta,“ uvedl.   „Dnešní změna vlastníka řeší finanční záležitosti, které firmu v minulých třech letech brzdily. Nové výrobky a nové trhy, na něž Tatra v tomto obtížném období vstoupila, by se nyní mohly rychle rozvíjet a přivést Tatru zpět na špičkovou pozici, která jí náležela předtím, než byl průmysl zasažen celosvětovou finanční krizí,“ reagoval na dnešní výsledek dražby generální ředitel společnosti Tatra Ronald Adams. Dražba kopřivnického podniku podle něj neměla na jeho chod negativní vliv. Veškeré závazky zůstávají stále na Tatře, nový majitel firmy dnes slíbil, že začne se všemi věřiteli příští týden jednat.  

(ČTK)

foto: Zdeněk Nesveda

 

Komentáře uzavřeny.