cz  Czech      uk  EN

Škoda Electric prodá 50 trolejbusů do Rumunska

Škoda 27 TR (ilustrační foto: Škoda Electric)

Škoda 27 TR (ilustrační foto: Škoda Electric)

Škoda Electric se bude významně podílet na dodávce padesáti trolejbusů pro rumunské město Cluj-Napoca (Kluž). Plzeňská firma pro flotilu nových nízkopodlažních kloubových trolejbusů dodá kompletní elektrovýzbroj a také během příštího roku zajistí finální montáž vozidel.

Půjde o moderní kloubové trolejbusy vybavené superkapacitory pro snížení spotřeby trakční energie. Vozy s celkovou kapacitou 140 cestujících budou kompletně klimatizované,“ vysvětluje obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch. Podle něj by se cestující v Kluži mohli dočkat prvních nových trolejbusů zhruba ve druhé polovině příštího roku.

Pro Škodu nejsou dodávky pro Kluž zdaleka jediným úspěchem na rumunském trhu. „Do města Galati, kde úspěšně v provozu slouží čtrnáct našich trolejbusů, dodáme na základě uplatněné opce tento rok další tři vozidla. Více než padesát vozidel z plzeňské Škodovky již několik let provozují v rumunských městech Temešvár a Baia Mare,“ doplňuje Pavel Kuch.

Škoda Electric je největším evropským výrobcem trolejbusů. Za dobu existence trolejbusové výroby dodala na tuzemský i zahraniční trh více než 14 tisíc trolejbusů. Kromě tradičního vývoje a výroby trolejbusů nabízí Škoda Electric několik typů nových bateriových elektrobusů.

TZ: Śkoda Electric

.

.

Škoda Electric představí program „E-mobilita v rámci ŠKODA ELECTRIC a.s.“ na konferenci E BUS3000, která se uskuteční 19. 2. 2019 na veletrhu BUS SHOW  zdravá doprava v Nitře.

.

 

 

.

O slovenském veletrhu BUS SHOW 2019

WWW.BUSSHOW.EU

Agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO Nitra 19.2. – 21. 2. 2019

Veletrh se koná pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenské republiky  a

Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky

 

.