cz  Czech      uk  EN

Škoda 706 RTO je nyní nejsledovanější autobus na českém internetu

RTO Kopecký 13

Fotografie linkového autobusu Škoda 706 RTO umístěného na facebooku vzbudila obrovský zájem a během pěti dnů se na ní podívalo téměř 17 000 lidí. To je až neuvěřitelné, kolik autobusy RTO mají příznivců mezi lidmi napříč všemi generacemi. Snímek autobusu jsme pořídili v rámci letního fotografování kalendáře na rok 2016 věnovanému právě československé legendě, nekrásnějšímu autobusu, který se v naší zemi podařilo kdy vyrobit. Červené RTO na fotografii patří členu Klubu českých historických autobusů (RTO Klubu), panu Jiřímu Kopeckému.  Kalendář věnovaný klubovým autobusům Škoda 706 RTO bude poprvé představen za měsíc v Praze na veletrhu CZECHBUS. Úvodní slovo pro nově vznikající RTO kalendář napsal, velký příznivec autobusů RTO, člověk, který se veřejně vyznává ke své životní lásce jménem „Erťák“, herec Václav Kopta.  Příští týden budeme mít již s velkou pravděpodobností připravenou titulní stranu, kterou uveřejníme jako malou ochutnávku.

Při přípravě kalendáře vzniklo fotografií mnoho násobně víc, než kolik jich bylo zapotřebí, rozhodli jsme se, že na sklonku roku uděláme radost všem příznivcům RTO autobusů a fotky ve velkém rozlišení nabídneme volně k použití.

Kalendář mapuje v loňském roce uplynulých 15 let činnosti Klubu českých historických autobusů – RTO Klubu, který je zároveň také nejdéle působícím subjektem v České republice věnujícím se tématu historických autobusů.

Více informací o Klubu českých historických autobusů – RTO Klubu

Zdeněk Nesveda – BusPress

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.