cz  Czech      uk  EN

Rekordní počet nových zaměstnanců díky stipendijnímu programu Mladí Profesionálové Scania

Společnost Scania ve spolupráci s partnerskou ISŠA Brno nabízí absolventům ZŠ z celé ČR stipendium v rámci školního vzdělávacího programu – Mechanik nákladních vozidel a autobusů Scania. Za šest let si tento učební program vydobyl prestiž a z uplynulého ročníku pak navíc vzešel rekordní počet nových zaměstnanců.

Letošní ročník stipendijního programu Mladí Profesionálové Scania dokončilo na Integrované střední škole automobilní v Brně 18 studentů a z toho 8 z nich se v nejbližší době stane novými zaměstnanci společnosti Scania. „Každým rokem je úroveň tohoto projektu vyšší. Studenti mají po absolvování programu široké možnosti uplatnění a Certifikát Scania, který dostávají ti nejlepší, je v mnoha firmách uznávaných osvědčením o získaných znalostech a nabytých dovednostech. Navíc jsme rádi, že se nám daří zaměstnávat stále více našich vlastních studentů a to nejen na pozici mechanik, ale těm nejšikovnějším jsme rovnou nabídli pozici Servisního poradce,“ říká HR manažer společnosti Scania Martin Ragula.

Tuto konkrétní příležitost dostal Petr Prášek, který bude vykonávat pozici Servisního poradce v Paskově. Přitom nešel úplně standardní cestou, protože se na tento výuční obor přihlásil až po studiu na gymnáziu. „Chtěl jsem dělat něco smysluplného a to, co mne bude v životě bavit. I proto jsem se nakonec rozhodl přihlásit do programu Mladí Profesionálové Scania,“ říká Petr Prášek.

„Letošní ročník byl mimořádně povedený a důkazem byl i skvělý průměr známek na závěrečných zkouškách. S velkou radostí jsme proto nabídli práci hned 8 našim absolventům, což je rekordní počet,“ hodnotí výsledky Radek Kindl. Vedoucí stipendijního programu pak dodává: „Navíc těm, kteří se chtějí zaměstnat, ale přitom dál pokračovat ve studiu, vycházíme vstříc a nabízíme možnost dalšího vzdělávání. Několik našich absolventů už u nás pracuje a přitom pokračuje v nástavbovém maturitním studiu.“

„Letošní ročník byl mimořádně povedený a důkazem byl i skvělý průměr známek na závěrečných zkouškách. S velkou radostí jsme proto nabídli práci hned 8 našim absolventům, což je rekordní počet,“ hodnotí výsledky Radek Kindl. Vedoucí stipendijního programu pak dodává: „Navíc těm, kteří se chtějí zaměstnat, ale přitom dál pokračovat ve studiu, vycházíme vstříc a nabízíme možnost dalšího vzdělávání. Několik našich absolventů už u nás pracuje a přitom pokračuje v nástavbovém maturitním studiu.

TZ: Scania

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.