cz  Czech      uk  EN

První Mercedes – Benz Sprinter „NEW HENDIKEP“ v ČR pro společnost Vega Tour

 

MB_ Sprinter_ KHMC_ HENDIKEP 2

Opavská společnost KHMC, výrobce malých autobusů v rámci jarních dodávek „MIDIBUSŮ“ do Prahy, předala první model Mercedes – Benz Sprinter 519 CDI v provedení Hendikep dopravní společnosti Vega Tour. Nově navržený midibus svým určením pro přepravu postižených cestujících je první svého druhu v Česku. Autobus byl speciálně navržen a vyroben pro Vega tour, společnost nyní provozuje již druhý autobus pro vozíčkáře. Před nedávnem Vega tour představil také velký autokar Mercedes-Benz Tourismo vybavený plošinou pro invalidní vozík a speciálními pásy pro upevnění vozíků.

foto nahoře zleva: Kamil Hrbáč majitel KHMC a Martin Capoušek majitel společnosti Vega Tour

Mercedes – Benz Sprinter 519 CDI Hendikep je vybaven nejnovějším typem hydraulické kazetové plošiny italské výroby. Navržená konstrukce umožňuje jednoduché ovládání plošiny, která je umístěna uvnitř vozidla v podestě pod poslední řadou sedadel. Kamil Hrbáč majitel společnosti KMC uvádí, „Sprinter NEW HENDIKEP absolvoval náročné homologační řízení v ústavu DEKRA, dnes je plně způsobilý provozu a účelu pro který jsme ho vyvinuli. Nyní jsme také připraveni podobný vyrobit komukoliv, kdo si takový autobus u nás objedná“.

Největší předností nového midibusu je velká variabilita využití, autobus má běžně kapacitu 19 + 1 + 1 cestujících s možností jednoduché přestavby, kdy se zavazadlový prostor oddělí pevnou příčkou. V tomto okamžiku získáváme autobus pro 15 osob + řidič a průvodce s dostatečným zavazadlovým prostorem. Varianta pro přepravu vozíčkářů umožní naložit až 4 vozíky + 4 osoby na pevných sedadlech a doprovod a řidiče.

U nového midibusu jsme ocenili snadné upevňování vozíků, případně sedadel pomocí univerzálních podlahových lišt a rychloupínacích úchytů.   Zadní vyjímatelné čtyřsedadlo je pro snadnější demontáž opatřeno kolečky. Samotná tzv. kazetová plošina je jednoduše skladná, obsluha má velmi snadnou práci při jejím ovládání. V případě poruchy na elektroinstalaci lze plošinu ovládat náhradním řešením pomocí ruční hydraulické pumpy. Můžeme potvrdit, že jsme se setkali s mimořádně dobrým, řešením malého turistického autobusu využitelného při komfortní přepravě hendikepovaných občanů, ale i při běžné přepravě v normálních podmínkách turistické dopravy. Midibus je také vybaven tažným zařízením ISO50, které je však v případě užívání plošiny nutné demontovat. Midibus dodaný společnosti Vega Tour je vybavený také klimatizací, dvojitým bočním zasklením, běžným audiovizuálním vybavením se sklopným monitorem a couvací kamerou.

text, foto: Zdeněk Nesveda   

MB_ Sprinter_ KHMC_ HENDIKEP 1

Mercedes – Benz Sprinter „NEW HENDIKEP“ v ČR pro společnost Vega Tour

MB_ Sprinter_ KHMC_ HENDIKEP 3

Mercedes – Benz Sprinter „NEW HENDIKEP“ v ČR pro společnost Vega Tour

MB_ Sprinter_ KHMC_ HENDIKEP 5

Mercedes – Benz Sprinter „NEW HENDIKEP“ v ČR pro společnost Vega Tour

MB_ Sprinter_ KHMC_ HENDIKEP 9

Mercedes – Benz Sprinter „NEW HENDIKEP“ v ČR pro společnost Vega Tour

MB_ Sprinter_ KHMC_ HENDIKEP 10

Mercedes – Benz Sprinter „NEW HENDIKEP“ v ČR pro společnost Vega Tour, Kamil Hrbáč

MB_ Sprinter_ KHMC_ HENDIKEP 6

Mercedes – Benz Sprinter „NEW HENDIKEP“ v ČR pro společnost Vega Tour, Kamil Hrbáč, Martin Capoušek

 

KHMC Opava, český výrobce malých autobusů

Společnost KHMC s.r.o. vyrábí malé autobusy převážně na podvozcích Merdedes – Benz Sprinter již od roku 2005. Za 20 let svého působení společnost dosáhla dominantního postavení v České republice, ale také v Evropě kam úspěšně exportuje své výrobky převážně do Rakouska a Německa. Roční produkce se ustálila přibližně na padesáti vozech a KHMC je tímto třetí největší výrobce autobusů v Česku. KHMC je jediným držitelem certifikátu „Van Partner by Mercedes-Benz“ v ČR, produkty KHMC jsou považovány za plnohodnotný výrobek firmy Mercedes. Zákazník má právo autobus vyrobený společností KHMC opravovat a servisovat v celé síti Mercedes – Benz. KHMC dnes dodává „MIDIBUSY“ převážné části všech dopravců, kteří provozují  incomigovou turistickou dopravu.

WWW. KHMC. CZ

Certifikát KHMC OK

MB_ Sprinter_ KHMC_ HENDIKEP 8

 

dekra_skola MM

 

Komentáře uzavřeny.