cz  Czech      uk  EN

Pražské trolejbusy se rozjely před 80 lety

DPP1X

Koncem letních prázdnin si připomínáme jedno ze zajímavějších výročí pražské městské hromadné dopravy. V srpnu roku 1936 byl v Praze zahájen provoz na první trolejbusové lince na území hlavního města Prahy. V rámci připomínky 80 let od zahájení provozu trolejbusů v Praze připravil Dopravní podnik hlavního města Prahy unikátní komentované vycházky po trase první linky.

Nasazení první trolejbusové linky v úseku od střešovické vozovny přes Bořislavku ke kostelu sv. Matěje nebylo vybráno náhodou. Tato trať, po které jizda trvala přibližně 13 minut, totiž splňovala svou náročností (stoupání až 8,47%), optimální délkou (3,6 km) a přiměřeným přepravním zatížením ideální podmínky pro spuštění provozu. Zároveň bylo v případě potřeby snadné linku nahradit autobusy z nedaleké dejvické garáže.

DPP4

Vzhledem k tomu, že v Praze nebyly s tímto druhem dopravy žádné zkušenosti, bylo zapotřebí najít nejvhodnějšího výrobce vozidel. O jaké výrobce se jednalo a jaký byl následný provoz a historie trolejbusové dopravy v Praze? Toto a mnohem více se dozvíte při unikátních procházkách vedoucích v trase první trolejbusové linky od střešovické vozovny, následně ulicí Na Ořechovce, dále přes Bořislavku, Hanspaulku až ke kostelu sv. Matěje.

Komentované vycházky po trase první trolejbusové linky se konají v níže uvedených dnech vždy od 16.00 hodin.

  • V pátek 26. srpna 2016
  • V pondělí 29. srpna 2016
  • Ve středu 31. srpna 2016

Sraz účastníků bude vždy u střešovické vozovny, kde bude k prohlédnutí připraven jeen vybraný muzejní exponát. Následně účastníci vyrazí na dvouhodinovou procházku o délce 4 kilometrů a 15 zastavení, kde se seznámí s historií trolejbusové dopravy v Praze. Účast na vycházce je možná pouze po předchozí rezervaci (cena 70 Kč) na stránkách Hospodářské komory hl. m. Prahy – Praha technická. Jedna vycházka je určena pro maximální počet 30 osob.

Pojďte si společně s námi připomenout zajímavou historii trolejbusové dopravy v Praze, těšíme se na Vás!

DPP2

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

PRAHA TIP

PRAHA TIP, portál plný zajímavých informací nejen o dopravě – WWW.PRAHA-TIP.CZ

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.