cz  Czech      uk  EN

Počet CNG stanic a vozidel na CNG 1.Q. 2015

CNG Benzina Humpolec

Jezdit s vozidlem s pohonem na zemní plyn CNG bude za krátkou chvíli potěšení a radost, tvrdí zástupci distributorů plynu a investoři nových plnících stanic CNG. Česko v tomto směru zažívá neskutečný boom, každý týden se otevírá někde další CNG stanice. V Česku se rozvíjí další byznys v distribuci „dopravního plynu“ a prodeji nových vozidel s pohonem na CNG. K nastartování CNG mánie určitě napomohla miliardová dotace do MHD do postižených oblastí v Moravskoslezském a Ústeckém kraji, ale také příkladná obnova vozového parku autobusů MHD v Brně. Další krok správným směrem bylo nedávné uvedení na trh nového vozu Škoda Octavia G-Tec s kombinovaným provozem.

Největší provozovatelé čerpacích stanic v ČR již nevnímají CNG jako konkurenci, ale naopak jako vhodný doplněk, který na jejich stanice láká další zákazníky. Pozitivní je, že provozovatelé CNG vozidel budou mít za čas stejný komfort při tankování jako ostatní motoristé. Pomalu se začíná upouštět od vnitropodnikových CNG stanic a všechny další nově budované jsou veřejné. Také se postupně začíná zvyšovat plnící výkon jednotlivých stanic, tak aby byly schopny obsloužit zákazníky rychle. Investoři budují stanice nyní tak, aby se zvyšujícím zájmem o CNG bylo možné výkony stanic postupně navyšovat.

Nové plnící CNG stanice nyní vznikají tak rychle, že není v silách nikoho vydávat tištěné materiály, mapy rozmístění stanic. Jediné co můžeme nyní doporučit je sledovat webové stránky Českého plynárenského svazu, kde jsou nejnovější zprávy.

WWW.MAPACNGSTANIC.CZ

 1.Q 2015 (k 8.4. 2015)
 Vozidla celkem  9 581
 Auta osobní  8 625
 Autobusy  592
 Komunální/nákladní auta  91
 Ostatní vozy  273

Počet veřejných CNG stanic v jednotlivých krajích ČR

 Kraj Počet veřejných stanic
 Středočeský  13
 Praha  10
 Moravskoslezský  9
 Jihomoravský  8
 Olomoucký  7
 Jihočeský  5
 Královehradecký  5
 Zlínský  5
 Pardubický  4
Plzeňský 4
Ústecký 4
Karlovarský 3
Liberecký 3
CELKEM 85

Zdroj:  Český plynárenský svaz

MY NA CNG JEZDÍME,  A CO VY!

CNG E.ON 1

Komentáře uzavřeny.