cz  Czech      uk  EN

O veletrhu CZECHBUS s Janem Novotným

PhDr. Jan Novotný stál u zrodu veletrhu CZECHBUS, dnes je jeho koordinátorem a připravuje již 7. ročník (foto: Zdeněk Nesveda)

PhDr. Jan Novotný stál u zrodu veletrhu CZECHBUS, dnes je jeho koordinátorem a připravuje již 7. ročník (foto: Zdeněk Nesveda)

 

Na pražském výstavišti v Holešovicích jsem se před několika dny potkal s Janem Novotným koordinátorem autobusového veletrhu CZECHBUS. Zeptal jsem se, jaká je situace ohledně jediného dopravního veletrhu v Česku půl roku před jeho začátkem.

Naprostá většina vystavovatelů z loňska již potvrdila svoji účast, jsou to například společnosti MAN, VOLVO, SOR. IVECO Bus, VDL, SCANIA, EvoBus, ŠKODA TRANSPORTATION, ISUZU, KHMC, ROŠERO, KING LONG, ale hlásí se nám však i úplně nové firmy, o tom je zatím ještě předčasné mluvit. Zaplňuje se také již i střední hala Průmyslového paláce, kde jsou převážně malé autobusy. Největší plochu bude letos mít IVECO 400 m₂, je to velký nárůst oproti loňskému roku (240 m₂ v roce 2016). Plochy navyšují však i ostatní vystavovatelé. Hodně exponátů, víc než vloni, očekáváme i venku před Průmyslovým palácem. Co se týká servisní techniky v levém křídle, ta je zatím na podobné úrovni jako v loňském roce, nyní je teprve duben a veletrh je až za půl roku, tak uvidíme“, říká Jan Novotný

 A ještě dodává, „máme také již podepsané smlouvy na doprovodné programy, například se Sdružením pro dopravní telematiku, které první den veletrhu uspořádá konferenci  Veřejná doprava online.  Druhý den se uskuteční konference Elektrické autobusy pro město, kterou připravuje již 6. ročník Consulting Services Jakuba Slavíka pod záštitou Sružení dopravních podniků České republiky, to je letos také zároveň i generálním partnerem celého veletrhu“.

 

První exponát autobus ISUZU s reklamou CZECHBUS 2017 pózuje před pražským Průmyslovým palácem, kde se konal již první český autosalon ve dnech 23. až 25 dubna roku 1905. To jen potvrzuje, že auta na holešovické výstaviště neodmyslitelně patří od nepaměti. (foto: Zdeněk Nesveda)

První exponát autobus ISUZU s reklamou CZECHBUS 2017 pózuje před pražským Průmyslovým palácem, kde se konal  první český autosalon již ve dnech 23. až 25 dubna roku 1905. To jen potvrzuje, že auta na holešovické výstaviště neodmyslitelně patří. (foto: Zdeněk Nesveda)

 

Ještě připomínám, veletrh CZECHBUS se poprvé uskutečnil poprvé v roce 2011. V současnosti je jediným dopravním veletrhem v Česku. Pravidelně se ho účastní převážná část všech výrobců autobusů, které mají zastoupení v České republice. O jeho kondici nejlépe vypovídá statistka, kterou uveřejnil v loňském roce organizátor výstavy Incheba Expo Praha.

 

CZECHBUS 2016 v číslech:

 • 93 vystavovatelů ze 7 zemí
 • Exponáty ze zemí: Česko, Slovensko, Polsko, Rakousko, Francie, Německo, Švédsko, Itálie
 • 83 autobusů + 7 veteránů
 • 14 českých premiér
 • 21 značek výrobců a nástavbářů autobusů: Solaris, Iveco Bus, Mercedes, Setra, VDL, MAN, Neoplan, Volvo, Scania, Isuzu, Rošero, Škoda Electric, Ekova Electric, King Long, KHMC, SKD Trade, Srint Car Bus, Kalpak Bus, ProfiBus, Mercus Bus.
 • Významné firmy z oblasti komponentů pro autobusy, garážové a servisní techniky, náhradních dílů, informačních technologií a systémů
 • 14 000 m2 výstavní plochy (z toho 4 000 m2 venkovní plochy)
 • 5546 návštěvníků nejen z ČR, ale i z dalších zemí (Evropa, UAE, Indie) – v naprosté většině profesionálové z oboru dopravy
 • 3 celodenní konference- Setkání mistrů renovací, Veřejná doprava „on line“, Elektrobusy pro město V.
 • 5 odborných seminářů
 • 7 tiskových konferencí vystavovatelů, zasedání odborné sekce osobní dopravy ČESMAD Bohemia, křty nových autobusů, knih, nového kalendáře a další akce.
 • 45 akreditovaných novinářů
 • Záštity a garance: Ministerstvo dopravy, Ministerstvo obchodu a průmyslu, Svaz obchodu a průmyslu ČR.
 • Odborní partneři: Sdružení pro dopravní telematiku, Česmad Bohemia, Sdružení dopravních podniků ČR, Centrum služeb pro silniční dopravu, Colsuting Services.
 • Mediální partneři: Busportal cz, Busportal sk, Městská doprava, Československý dopravák, Doprava a silnice, Dopravní noviny, Elektro, FCC Public, Katalog automobilů, Hyper Inzerce, Petrol Media, Proelektrotechniky cz, MHD 86 CZ, lastauto omnibus, Uniform, Vlčoun cz.
 • Příští, 7. ročník veletrhu CZECHBUS 2017, se uskuteční na Výstavišti Praha v Holešovicích v termínu: 21. – 23. 11. 2017

Veškeré další dění okolo českého autobusového veletrhu budu i nadále sledovat a informace si budete mít možnost přečíst ve stálé rubrice CZECHBUS zde na portálu BusPress

 

Zdeněk Nesveda

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.