cz  Czech      uk  EN

NEOPLAN oslavil 80 let a je ve stále skvělé kondici!

NEOPLAN Tourliner Altano1

Úplně náhodou jsme potkali na hradecké dálnici „pirátský“ NEOPLAN Tourliner SHDL dopravní společnosti ALTANO. Připomnělo nám to, že značka NEOPLAN letos slaví kulaté výročí 80 let od svého vzniku. V roce 2010 se uskutečnily velkolepé oslavy 75. výročí, letos se to obešlo prakticky zatím bez většího povšimnutí. V devadesátých letech byl NEOPLAN synonymem luxusu a komfortu v autokarové dopravě. Dokonce proběhly námluvy mezi tehdejším českým výrobcem Karosa a Neoplanem, čeští zaměstnanci se účastnili v Německu výroby prvního (také však i posledního) česko – německého autokaru NEOPLAN s motorem Liaz.

NEOPLAN Tourliner Altano2

Jenom připomínáme, že společnost MAN, pod kterou značka NEOPLAN v současnosti spadá, celou výrobu luxusních autokarů předisponovala z východoněmeckého města Plauen do moderního závodu v turecké Ankaře. MAN má v současnosti v Ankaře 1700 zaměstnanců.

NEOPLAN má v Česku stále mnoho příznivců, mimo zmiňovanou dopravní společnost ALTANO je to také cestovní kancelář Valaška, která provozuje nepřehlédnutelný Double Decker pro 80 cestujících, nebo dopravní společnost AUTOKAREM CZ, která si letos na jaře koupila zbrusu nový NEOPLAN Starliner. BusPress dění ve společnosti MAN sleduje, NEOPLAN má na BusPressu vlastní rubriku a věříme, že se brzy zase objeví zpráva o novém autobusu NEOPLAN pro některého z českých dopravců!

Zdeněk Nesveda – BusPress

IMG_8001

CK Valaška vozí patrovým NEOPLANEM zákazníky do Chorvatska, foto: Zdeněk Nesveda

Neoplan Starliner 1

Poslední prodaný Starliner v Čechách společnosti České Kormidlo, foto: Zdeněk Nesveda

VIDEO – podívejte se jak elegantní je NEOPLAN Tourliner

Reklama na BusPressu – Klíč k dobrým obchodům

 

dekra_skola-MM

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.