cz  Czech      uk  EN

Miloš Zeman na návštěvě ve společnosti EvoBus v Holýšově

EvoBus 2

Prezident Miloš Zeman při návštěvě Západočeského kraje navštívil také výrobní závod EvoBus Česká republika, kde se vyrábí segmenty podvozků a základních konstrukcí pro téměř všechny typy autobusů Mercedes-Benz a Setra. EvoBus Česká republika nyní zaměstnává v ČR více než 400 zaměstnanců. Během krátké návštěvy výrobního závodu si prohlédl výrobní provozy a setkal se na mítinku se zaměstnanci a občany Holýšova, které přivezl autobus hostitele.

EvoBus 11

Miloš Zeman ocenil zejména přínos EvoBusu v podobě zaměstnanosti a vytváření kvalitních pracovních míst. Pochválil společnost za příkladné postoje k dalšímu možnému rozvoji v České republice. Vaše společnost myslí na budoucnost, úspěšný podnik je takový, který svůj zisk reinvestuje, kdo si nekupuje tryskáče a jachty a záleží mu na tom, aby zvyšoval svůj podíl na trhu, řekl Miloš Zeman. Na otázku, zda považuje EvoBus, za českou firmu odpověděl, za českou firmu považuji každou takovou, která v česku investuje, vyrábí a odvádí daně do naší státní kasy.

EvoBus 4

Miloš Zeman na návštěvě ve firmě EvoBus Česká republika, foto: Zdeněk Nesveda

EvoBus 3

Miloš Zeman na návštěvě ve firmě EvoBus Česká republika, foto: Zdeněk Nesveda

EvoBus 6

Miloš Zeman na návštěvě ve firmě EvoBus Česká republika, foto: Zdeněk Nesveda

V Holýšově se svařují pouze základní komponenty pro budoucí autobusy, které se až následně kompletují ve výrobních závodech v Německu. Pan prezident měl však možnost si finální produkty prohlédnout, některé modely jak Setra, tak i Mercedes – Benz  EvoBus přivezl u příležitosti této historické události.

EvoBus 8

Miloš Zeman na návštěvě ve firmě EvoBus Česká republika – Setra 516 HDH TopClass, foto: Zdeněk Nesveda

„Chceme samozřejmě panu prezidentovi ukázat konečný produkt. Představíme mu autobusy, městské i zájezdové, dále jedno nákladní vozidlo a jeden Unimog, což je užitkové vozidlo Mercedes-Benz,“ říká Zuzana Schneyderová z marketingové oddělení společnosti EvoBus Česká republika.

EvoBus 10

Miloš Zeman na návštěvě ve firmě EvoBus Česká republika, Miloš Zeman a Thomas Rohde, foto: Zdeněk  Nesveda

Miloš Zeman převzal na památku malou maketu kostry autobusu v národních barvách České republiky, jako symbol toho, že EvoBus se hlásí k Českým firmám a že na světovém úspěchu autobusů Setra a Mercedes – Benz mají také nemalý podíl čeští zaměstnanci. Dárek prezidentu předal osobně   Thomas Rohde, jednatel společností EvoBus Česká republika a  EvoBus Austria GmbH.

EvoBus 7

Miloš Zeman na návštěvě ve firmě EvoBus Česká republika, z leva: Jan Mendřec, Václav Šlajs, Miloš Zeman, Thomas Rohde, foto: Zdeněk Nesveda

Oficiální návštěvy se účastnili, hejtman Západočeského kraje Václav Šlajs, starosta města Holýšov Jan Mendřec, EvoBus reprezentovali Thomas Rohde jednatel EvoBus Česká republika, Bülent Acicbe ředitel výrobního závodu Holýšov EČR, Johannes Heidecker finanční ředitel EČR a Georg Kendlbacher ředitel Sales a Aftersales EČR.

Zdeněk Nesveda – BusPress

 

EvoBu 1

Miloš Zeman na návštěvě ve firmě EvoBus Česká republika, Zuzana Schneyderová- Kubaníková a Thomas Rohde, foto: Zdeněk  Nesveda

EvoBus Holýšov

Historie firmy EvoBus Česká republika

 • Léta – SVA Holýšov dodává komponenty firmě Kässbohrerr
 • Duben 1998 – Založení firmy EvoBus Bohemia
 • Květen 1999 – Převzetí výroby segmentů od SVA firmou EvoBus
 • Prosinec 2001 – stěhování do nového závodu v Holýšově
 • 2001 – 2014 – rozšíření o haly 12 a 13
 • Říjen 2006 – Otevření Servisního centra/Bus Port Prag
 • Květen 2011 – č. 1227 na seznamu světových výrobců (Plimsoll)
 • Prosinec 2011 – Získání společnosti Šumperk (správa majetku)
 • Leden 2012 – Uvedení do provozu haly 20
 • Květen 2013 – Začátek výroby pro Mercedes – Benz Unimog
 • Srpen 2014 – Přejmenování na EvoBus Česká republika

EvoBus 5 06_Mannheim konstrukce EvoBus 12 EvoBus 9   reklama

SETRA CLUB  V. I. P.

Setra Club logo L

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.