cz  Czech      uk  EN

MAN získal zakázku na 3 autobusy pro ČEDOK

MAN_Neo_Ce-150

Tradiční česká cestovní kancelář se rozhodla pro autobusy s tradicí dlouhou 100 let

Cestovní kancelář ČEDOK s nejstarší značkou cestovních služeb na českém trhu pořídila do své flotily autokarů tři moderní luxusní zájezdové autobusy MAN Lion´s Coach. Autobusy byly oficiálně předány v zákaznickém centru společnosti MAN Truck & Bus AG v Mnichově.

MAN_Neo_Ce-175

zleva: Z rukou Stanislava Střeštíka, prodejce autobusů MAN a NEOPLAN, přebírá před zákaznickým centrem MAN v Mnichově symbolický klíč od autobusů Karel Toman, ředitel SBU Autodoprava společnosti ČEDOK a.s..  

 

Autobusy MAN Lion´s Coach

jsou vhodné pro široké spektrum využití. Dvounápravová vozidla o délce 12 m pojmou ve svém komfortním interiéru 49 sedících cestujících a poskytnou jim celkem 10 m3 pro uložení zavazadel v zavazadlovém prostoru a v odkládacích policích nad sedadly. Pohon nových autobusů zajišťují silné motory MAN Common-Rail D2676 v provedení Euro 6 s kombinací zpětného vedení výfukových plynů EGR a SCR – selektivní katalytické redukce. Motory MAN o výkonu 324 kW/440 k se vyznačují silou, dynamickým nástupem, kultivovaným chodem a nízkou spotřebou pohonných hmot. Autobusy jsou vybaveny 12stupňovou automatizovanou převodovkou TipMatic. K fantastickým jízdním vlastnostem autobusu Lion´s Coach přispívá hypoidní hnací náprava a vpředu nezávislé zavěšení kol se stabilizátorem.

Součástí bezpečnostní výbavy je elektronický stabilizační program ESP, samozřejmostí je potom elektronický brzdný systém MAN BrakeMatic s EBS, retardérem, brzdovým asistentem (BA), protiblokovacím systémem (ABS) a regulací prokluzu (ASR). V autobusech pro ČEDOK nechybí automatická požární signalizace v motorovém prostoru a v prostoru přídavného topení. Na všech kolech jsou spolehlivé kotoučové brzdy.

Provedení interiéru se vyznačuje vysoce kvalitními materiály, které vyvolávají pozitivní emoce již od začátku dovolené. Cestující i posádka mají k dispozici prostorné odkládací prostory a servisní sady s lampičkami na čtení, nastavitelnými ventilátory, reproduktory a tlačítkem pro kontakt s obsluhou. Zábavu na palubě zajišťuje multimediální systém MMC Advanced umožňující přenos dat navigace na dva monitory cestujících a DVD přehrávač. Příjemnou atmosféru uvnitř autobusu v každém ročním období zajišťuje výkonné klimatizační zařízení, které je umístěno na střeše v přední části vozidla.

Cestovní kancelář ČEDOK

je dnes moderní, zcela zákaznicky orientovanou cestovní kanceláří. Zkratku Čedok (Československá cestovní a dopravní kancelář) společnost poprvé použila v roce 1926. Již ve 20. letech Čedok zakládá tradici cestování českých turistů na pobřeží Dalmácie. V polovině 30. let si vytváří silnou pozici na domácím trhu cestovních služeb jako spolehlivý partner pro zahraniční turisty směřující do Československé republiky a poskytuje směnárenské služby včetně prodeje všech typů jízdenek. Od znárodnění v roce 1948 až do roku 1989 byl Čedok budován jako státní monopol cestovního ruchu. Od konce roku 2007 je majoritním akcionářem ČEDOK společnost ODIEN Group, silný investor z USA.

TZ: MAN Truck & Bus

MAN

 

 

dekra_skola MM

mm

 

 

 

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.