cz  Czech      uk  EN

MAN Lion´s City: Počátek nové éry

Zvenku hovoří tento městský autobus nezaměnitelným způsobem novým designovým jazykem autobusů MAN (foto: MAN)

Zvenku hovoří tento městský autobus nezaměnitelným způsobem novým designovým jazykem autobusů MAN (foto: MAN)

 

S novou generací MAN Lion’s City vjede do center měst kompletně nově vyvinutý městský autobus. Četné technické inovace týkající se interiéru i exteriéru se vzájemně propojují prostřednictvím nového pojetí designu MAN.

  • Kompletně nově vyvinutá generace městských autobusů v sobě spojuje jasné zaměření na efektivitu, komfort a ergonomii s novou řečí designu autobusů MAN
  • Hlavní světlomety i zadní světla poprvé k dispozici kompletně v provedení LED
  • Testování v praxi u vybraných dopravních podniků od září 2017
  • Oficiální uvedení na trh plánováno na jaře 2018

Zatímco doposud byl nový MAN Lion´s City v provozu pouze dobře zakamuflovaný, nyní se rouška pozvolna odhaluje. Na světlo světa přichází kompletně nově vyvinutý městský autobus, který si sebou přináší dobrý základ od stávajících autobusů MAN. S jasným zaměřením na efektivitu, komfort a ergonomii si přitom vývojáři předsevzali, že u všech parametrů překonají současný stav, například v otázkách Life Cycle Costs (LCC), pracoviště řidiče či osvětlení. Navíc nový MAN Lion´s City již vyhovuje všem současným a v dohledné době nově zaváděným legislativním normám.    

Zvenku hovoří tento městský autobus nezaměnitelným způsobem novým designovým jazykem autobusů MAN. Na první pohled zaujme, kromě výrazných světlometů s LED páskami pro denní svícení a kromě honosně působící černé čelní masky MAN s chromovými prvky, dolů protažená linie bočního prosklení vozidla. Ta vozidlu propůjčuje nejen dynamiku, ale jako část segmentované karoserie rovněž přispívá k lepším hodnotám Life Cycle Costs (LCC). Nezaměnitelným poznávacím znamením se stává rovněž záď vozidla. Jasně, věcně a nadčasově členěná umožňuje perfektní přístup k různým komponentům. Přitom hovoří jasně a zřetelně a s vysokou schopností zapamatovatelnosti novou designovou řečí autobusů MAN.      

Příkladem mohou být přední i zadní světla. Zde MAN Lion’s City vsadil na LED technologii a to nejen u denního svícení. Hlavní světlomety jsou tak poprvé k dispozici kompletně v provedení LED. Nová zadní sdružená světla budou sériově dodávaná také plně v LED. Interiéru propůjčují průběžné nepřímé LED osvětlení a dále na přání dodávaná náladová světla Ambiente rovnoměrný, moderní a dynamický světelný design. Zvolené světelné zdroje přesvědčují svojí dlouhou životností až 10 000 provozních hodin a rovněž svojí vysokou spolehlivostí a energetickou efektivitou.        

Komplexní nastavení a ladění barevných tónů v interiéru se stará o moderní, opticky uspořádaný a přátelský, světlý dojem. Světlé a tmavé barvy jsou záměrně vybrány tak, aby prakticky podporovali vybrané funkční oblasti.

Také řidič najde v novém MAN Lion´s City své místo přepracované a optimalizované. Se zaměřením na ergonomii, komfort a bezpečnost byla mimo jiné podpořena nenáročnost obsluhy pomocí přemístění vybraných ovladačů a přístrojů. Vysoké dveře do kabiny řidiče a jeho vyvýšené sedadlo vylepšují pozici řidiče vůči nastupujícím cestujícím.       

Svoje první nasazení do ulic absolvuje nový MAN Lion´s City od září při praktických testech v několika evropských městech. V březnu 2018 pak bude nová generace městských autobusů představena v rámci slavnostního uvedení na trh vybraným skupinám osob z řad obchodních partnerů.

TZ: MAN Truck & Bus Czech Republic 

 

Stálá rubrika MAN na portálu BusPress, čtěte zde…

 

Také řidič najde v novém MAN Lion´s City své místo přepracované a optimalizované (foto: MAN)

Také řidič najde v novém MAN Lion´s City své místo přepracované a optimalizované (foto: MAN)

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

.

.

 

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.