cz  Czech      uk  EN

„M“ mazací tramvaj v Praze, maže, zalévá a baví!

V pondělí 19. prosince 2016 byla v 16.00 hodin na tramvajové smyčce na Těšnově slavnostně rozsvícena tzv. mazačka. foto: DPP

Legendární mazačka se vrací po opravě do provozu

V pondělí 19. prosince 2016 byla v 16.00 hodin na tramvajové smyčce na Těšnově slavnostně rozsvícena tzv. mazačka, dnes už  legendární mazací tramvaj. Od 11. května probíhala její údržba a dočkala se i několika vylepšení. Nyní tak bude opět pomáhat udržovat tramvajové tratě, ale také bavit své fanoušky na sociálních sítích či na online videu. Nyní s vánoční výzdobou navíc.

Mazací tramvaj vánočně rozsvícená vyjela do pražských ulic 19.12. 2016, foto: DPP

Tramvaj s evidenčním číslem 5572 – mazačka – získala v Opravně tramvají mezi květnem a prosincem 2016 mj. zesílenou karoserii, povrch plošiny je nyní tvořen nerezovými plechy, byl upraven vchod v prostoru předních dveří, repasovány součásti elektrické výzbroje a závěrem získala mazačka nový lak v původním designu. Vzhledem k velkému rozsahu oprav bylo v jejich průběhu rozhodnuto o  rozšíření funkčnosti tohoto speciálního tramvajového vozu a byly provedeny konstrukční úpravy umožňující instalaci kropicí nádrže na zavlažování zatravněných pásů mezi kolejemi.

„Aplikace maziva pomáhá výrazně snížit hluk a opotřebení kol a kolejnic. Mazavka se nám osvědčila a díky rozšíření funkčnosti nám nyní bude pomáhat ještě více. Hned na jaře začneme využívat cisternu a budeme zavlažovat přímo z tramvaje zatravněné pásy, které kryjí některé tratě v Praze,“ uvedl  Jan Šurovský, technický ředitel DPP.

Mazací tramvaj (s evidenčním číslem 5572), pro kterou se vžil zkrácený název mazačka, foto: DPP

Mazací tramvaj (s evidenčním číslem 5572), pro kterou se vžil zkrácený název mazačka, slouží na pražských tramvajových tratích od ledna 2015. Každý den najede mazačka v průměru přes 200 kilometrů. Tramvaj je kromě kamery vybavena také GPS a WiFi připojením, takže je možné sledovat její aktuální polohu. V její blízkosti je také možné se přes WiFi připojit k internetu.

Mazačku lze také pozorovat na záběrech z online kamery, která má na voze své stálé místo. Záběry mazačky prostřednictvím SLOW TV už čítají přes dva miliony zhlédnutí.

 Online video z kamery spustil DPP ve spolupráci se společnostmi NetRex, Axis Communications a pořadem Slow TV na portálu Playtvak.cz. Video je možné sledovat na:  tomto odkazu.

„Mazačka se stala trochu nečekaným fenoménem, tak si přejeme, aby přinesla Dopravnímu podniku štěstí i do příštího roku. Říká se přece, že kdo maže, ten jede,“ řekl s směvem náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek (ČSSD).

Mazačku lze také pozorovat na záběrech z online kamery, která má na voze své stálé místo

Mazačku lze také pozorovat na záběrech z online kamery, která má na voze své stálé místo, foto: DPP

Mazačka má také vlastní profil na Facebooku: https://www.facebook.com/mazacitramvaj/, kde už nasbírala téměř 11 tisíc fanoušků. Díky svému neobvyklému vzhledu i aktivitám je mazačka často fotografována. Má dokonce i svůj oficiální reklamní předmět – tričko s potiskem), které lze koupit v Infocentrech DPP.

TZ: DPP

,

,

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

,

,

,

,

,

,

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.