cz  Czech      uk  EN

Jméno nových vlaků Leo Express vyberou cestující, zapojit se mohou všichni členové Smile Clubu

O jménu nových vlaků Leo Express, které dorazí do České republiky v druhé polovině letošního roku, rozhodnou sami cestující. Do výběru se mohou zapojit všichni stávající i noví členové věrnostního programu Smile Club a Leo Express z jejich návrhů vybere výsledné jméno pro nové vlaky. Jeho autor získá poukaz na 10.000 leo korun, které může využít na cestování s vlaky, autobusy a minibusy Leo Express. Výběr jména cestujícími bude probíhat do 14. července a jméno nového vlaku bude zveřejněno v průběhu srpna.  

 „Design nových vlaků, který pochází přímo z dílny Leo Express a českých dodavatelů, je ušit na míru potřebám našich cestujících. A právě proto oni samotní rozhodnou i o jejich jméně. Připravili jsme pro ně moderní vlak, ve kterém jsme se soustředili například na dostatek místa pro rodiče s kočárky, vozíčkářem, zavazadla nebo pohodlný převoz kol. Plánujeme jej nasadit také v Polsku, kde od pátku 28. června zavádíme denní provoz do Krakova,” říká Peter Köhler, CEO Leo Express.  

 

 

Do výběru jména nového vlaku Leo Express se může zapojit až 180.000 stávajících členů věrnostního programu Smile Club, kteří obdrží email s odkazem, kde mohou své návrhy zapsat. Přidat se mohou také noví členové Smile Clubu, kteří se do něj zaregistrují do 14. července, kdy hlasování končí. Z návrhů cestujících vybere porota složená ze zástupců Leo Express výsledné jméno, které zveřejní v průběhu srpna. Jeho autor obdrží od Leo Express 10.000 leo korun, které může využít na cestování s vlaky, autobusy a minibusy Leo Express v Česku, na Slovensku, Polsku nebo třeba na Ukrajinu. 

Nové vlaky Leo Express od největšího světového vlakového výrobce CRRC, které dorazí v druhé polovině tohoto roku, budou mít mimo jiného prostorný interiér nebo nové kuchyňky s dostatkem místa na ještě více občerstvení. Přinesou zároveň spoustu technologických novinek, které přispějí k ochraně životního prostředí. Vlaky budou mít nízkopodlažní přístup pro cestující. 

Na projektu vlaků se spolupodílí česká designerská studia a tuzemští dodavatelé, od nichž pochází přibližně 20 % komponentů. Společnosti podepsaly smlouvu na dodávku tří elektrických vlakových souprav a opci na dalších 30 jednotek. Celkově se v této chvíli jedná o investici v hodnotě více než 5 miliard korun.  

Leo Express také právě dokončuje úpravy na 15 moderních motorových jednotkách typu Alstom Lint. Nasadí je na tratích na Pardubicku a Zlínsku, kde vyjede od prosince 2019 v závazku veřejné služby. Všechny jednotky jsou nízkopodlažní, klimatizované, vybavené Wi-Fi připojením a zásuvkami, včetně USB. Firma zároveň ve výběrovém řízení poptává nové vlaky pro regionální tratě na Olomoucku a v Praze od společností jako jsou Škoda Transportation, Siemens, Alstom, Pesa, Newag, Stadler nebo Bombardier.

TZ: Leo Express

.

LEO EXPRESS

.

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.