cz  Czech      uk  EN

IVECO: nejproaktivnější využití tekutého zemního plynu (LNG) v dopravě

IVECO získává v rámci konference Small-Scale LNG Summit ocenění „nejproaktivnější využití LNG v přepravě“

Značka IVECO získala v rámci druhého ročníku konference Small-Scale LNG Summit ocenění za svůj neustálý vývoj v oblasti udržitelných řešení a přepravy s nulovými emisemi.

 Značka IVECO představila svou vizi pro udržitelnou přepravu, klíčovou roli, jakou LNG sehrává, a cestu k dosažení logistiky s nulovými emisemi.

 Značka IVECO se zúčastnila 2. ročníku konference Small-Scale LNG Summit, která se 12. února 2019 konala v italském Miláně. Tato událost svedla dohromady celý hodnotový řetězec profesionálů v oblasti LNG, kteří se specializují na projekty v menším měřítku. Jako řečníci byli pozváni experti z oboru, kteří se podělili o své přístupy, prostřednictvím kterých na míru zajišťují efektivní řešení na LNG v menších provozech. Značka IVECO obdržela pozvánku na panelovou diskuzi na téma „LNG jako palivo budoucnosti“.

 

Marco Liccardo (foto: IVECO)

Marco Liccardo (foto: IVECO)

 

Marco Liccardo, který má na starosti globální produktovou řadu středních a těžkých vozidel IVECO, zde diskutoval spolu s představiteli institutu Energy Delta, italského sdružení pro bioplyn, přístavního úřadu Sardinského moře/MedCruise, portugalského ministerstva námořnictví a Evropské komise. Prezentoval vizi IVECO pro udržitelnou přepravu, v rámci které je zemní plyn vnímán jako vyspělé řešení, zejména v přepravě zboží a dálkové přepravě – tato vize má i podporu evropských institucí a vlád prostřednictvím různých politik a dotací, které cílí na podporu využití tohoto alternativního paliva a vývoj potřebné infrastruktury.

Závazek IVECO byl oceněn na konferenci Small-Scale LNG Summit předáním ceny pro nejproaktivnější využití LNG v přepravě, která byla udělena za neustálý vývoj udržitelných řešení a přepravy s nulovými emisemi, včetně soustavné výroby a vylepšování vozidel na LNG. Ceny se udělují za největší úspěchy v odvětví LNG. Ocenění v rámci Small-Scale LNG Summit jsou určeny společnostem a jednotlivcům, kteří mají pozitivní vliv na odvětví LNG v jakékoli fázi hodnotového řetězce.

Marco Liccardo, který má na starosti globální produktovou řadu středních a těžkých vozidel IVECO, to okomentoval slovy: „Tato cena je důkazem našeho závazku vůči technologiím na zemní plyn a průlomovým řešením, která léta vyvíjíme a která stojí v popředí celého průmyslu směřujícího k udržitelné přepravě. Na trhu vnímáme posun směrem k alternativním pohonům a zejména pak těch na LNG v těžkotonážní přepravě. Poptávka začala strmě růst a očekáváme, že tento trend bude pokračovat. IVECO je v oblasti technologií na zemní plyn na špici a díky tomu má na trhu dominantní postavení. Nadále budeme investovat do vývoje našich řešení na zemní plyn, abychom zůstali technologickou špičkou, a očekáváme, že v nadcházejících letech si náskok udržíme.“

 

Iveco Stralis NP 460 na CNG nebo LNG pohon je vybaven 8,7 l motorem Cursor 9 spalujícím stlačený zemní plyn a splňující Euro VI (foto: Iveco)

Iveco Stralis NP 460 na CNG nebo LNG pohon je vybaven 8,7 l motorem Cursor 9 spalujícím stlačený zemní plyn a splňující Euro VI (foto: Iveco)

 

IVECO

IVECO je značkou společnosti CNH Industrial N.V., světové jedničky v oblasti investičních statků, kótované na burze v New Yorku (NYSE: CNHI) a na burze Mercato Telematico Azionario Borsa Italiana (MI: CNHI). IVECO vyvíjí, vyrábí a prodává široký sortiment lehkých, středně těžkých a těžkých užitkových vozidel, terénních nákladních vozidel a vozidel určených na speciální účely, např. terénní jízdy.

 Široká nabídka produktů této značky zahrnuje model Daily, vůz hmotnostního segmentu 3,3–7,2 tuny, Eurocargo v rozmezí 6–19 tun, Trakker (určený pro terénní úkoly) a Stralis, oba nad 16 tun. Značka Iveco Astra navíc vyrábí terénní nákladní vozy, vozy s vyklápěcí korbou a kloubovým přívěsem nebo bez něj a další speciální vozidla.

 Iveco zaměstnává po celém světě téměř 21 000 lidí. Má výrobní závody v sedmi státech v Evropě, Asii, Africe, Oceánii a Latinské Americe, kde vyrábí vozy vybavené nejnovější a nejpokročilejší technologií. Všude na světě, kde jsou v provozu vozidla IVECO, zaručuje technickou asistenci 4 200 prodejních a servisních středisek nacházejících se ve více než 160 zemích.

 Více informací o značce IVECO: www.iveco.com

Více informací o společnosti CNH Industrial: www.cnhindustrial.com

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.