cz  Czech      uk  EN

IVECO BUS na veletrhu CZECHBUS 2016 opět v kompletní sestavě!

Iveco Bus na veletrhu CZECHBUS 2016 v centru zájmu návštěvníků. foto: Zdeněk Nesveda

Iveco Bus na veletrhu CZECHBUS 2016 v centru zájmu návštěvníků. foto: Zdeněk Nesveda

Společnost IVECO využívá silné pozice největšího hráče na trhu v Česku a opět se prezentovala na podzimním autobusovém Veletrhu na Výstavišti Praha s kompletní výrobní řadou svých autobusů.

Očekávanou novinkou bylo premiérové představení nového multifunkčního linko-zájezdového autobusu Evadys. Iveco se tímto krokem opět vrací po několika letech k modelu Evadys, jedná se o doplnění středu modelové řady mezi luxusním autokarem Magelys a linkovým Crossway. Současné trendy v linkové meziměstské dopravě sledují maximální efektivitu provozu při zachování pokud možno co nejvyššího komfortu pro cestující. Přesně to si slibuje Iveco od nového modelu Evadys. Vystavený model byl v délkovém provedení 12,96 m, k dispozici je však i délka 12m, výlučně se obě varianty dodávají ve dvounápravovém provedení se stejnou výškou 3,46m. Vyšší úroveň podlahy, oproti linkovému modelu Crossway zvětšuje zavazadlový prostor přibližně o 3mᶾ. Při alternativě s umístěním druhých dveří do zadní části vozu, lze dosáhnout velikosti prostoru až 12mᶾ.

Jiří Vaněk generální ředitel společnosti Iveco Czech Republic, představuje produktovou řadu autobusů Iveco na tiskové konferenci na veletrhu CZECHBUS 2016, foto: Zdeněk Nesveda

EVADYS v pohybu…

 
 

Nový Evadys je vybaven motorem Cursor 9 Euro 6 o objemu 8,7 l s výkonem 294kW (400hp) a kroutícím momentem 1,700Nm při 1,250rpm. Ekologická čistota výfukových plynů je dosažena pomocí systému SCR (selective catalytic reduction) bez dodatečné technologie EGR (exhaust gas recirculation), stručně řečeno, je bez močoviny.

Autobus splňuje nejpřísnější bezpečnostní kritéria včetně normy ECE R66.02. předepisující pevnost trupu karosérie při převrácení. Současně je také vybavený bezpečnostními prvky ESP (Electronic Stability Programme ) a nově také povinný LDWS (Lane Departure Warning Systém), jenž monitoruje jízdu v pruzích.

Nový Evadys v centru dění na veletrhu CUECHBUS 2016 v Praze, foto: Zdeněk Nesveda

Komplexní informace Evadys ke stažení v pdf ZDE: p_IvecoBus_Evadys_CS

Crossway Low Entry City

Součástí vnitřní expozice na CZECHBUSU byl také třináct metrů dlouhý Crossway Low Entry City , také vybavený  motorem Cursor 9. Autobus v barvách Dopravního podniku hlavního města Prahy bude sloužit k přepravě cestujících na lince Airport Express mezi pražským Hlavním nádražím a Letištěm Václava Havla.

Iveco Czechbus 2016

Venkovní expozice Iveco Bus na veletrhu CZECHBUS 2016

Venkovní expozice IVECO BUS na veletrhu CZECHBUS 2016

  • URBANWAY 12 m, Cursor 8 CNG
  • CRW LOW ENTRY LINE 12 m, Tector 7
  • CROSSWAY LINE 12 m, Tector 7
  • CROSSWAY PRO 13 m, Cursor 9
  • MAGELYS PRO 12,2 m, Cursor 9
  • HEULIEZ BUS GX137 9,52 m, Tector 7
  • HEULIEZ BUS GX137 9,52 m, Tector 7
  • Daily 65C a Daily 70C BUS

Pokud počítám dobře IVECO na letošním veletrhu CZECHBUS představilo celkem 11 autobusů a za to se společnosti Iveco Bus dostalo mimořádného ocenění odborné poroty za předvedení kompletní produktové řady. S velmi podobným obsazením jsme se již letos setkali na jaře při akci s názvem „Bezpečné dny DEKRA“, kterou připravil BusPress pro společnost DEKRA CZ. I zde hrály hlavní roli autobusy IVECO, kompletní řada. Na polygonu ve Vysoké Mýtě se představily na rozdíl od CZECHBUSU vozy IVECO autobusy i užitková vozidla a osobní vozy v interaktivním programu, kdy si návštěvníci z řad odborné veřejnosti mohli vyzkoušet řídit autobusy v extrémních podmínkách na dráze polygonu.

Zdeněk Nesveda

 Bezpečnost – v hlavní roli Iveco

 
 

 

Iveco Bus na veletrhu CZECHBUS 2016 v Praze, foto: Zdeněk Nesveda

Iveco Bus na veletrhu CZECHBUS 2016 v Praze, foto: Zdeněk Nesveda

 

Iveco Bus na veletrhu CZECHBUS 2016 v Praze, foto: Zdeněk Nesveda

Iveco Bus na veletrhu CZECHBUS 2016 v Praze, foto: Zdeněk Nesveda

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.