cz  Czech      uk  EN

ISUZU VE STOLETÍ – premiéra nového modelu!

Představení nového modelu midibusu ISUZU NEW NOVO Ultra se uskutečnilo na setkání novinářů a dopravců na společném obědě v příjemném prostředí restaurace Ve Století v Loděnicích ve čtvrtek 27. 6. 2013.  Nové NOVO nezklamalo a můžeme potvrdit, že se jednalo skutečně o hlavní chod „letního menu“. NOVO se zkrátka líbilo bez rozdílu všem!

Tisková zpráva TURANCAR CZ:

ISUZU BUS, chutné letní menu…  – Představení autobusu ISUZU NEW NOVO ULTRA 2013

Praha 27. 6. 2013.

První oficiální představení inovovaného modelu malokapacitního autobusu ISUZU NEW NOVO Ultra dopravcům a médiím se uskuteční ve čtvrtek 27. 6.2013 v Loděnicích v restauraci Ve Století.

Midibusy ISUZU NOVO se objevily na trhu v Čechách a na Slovensku poprvé v roce 2010.  Rychlé uvedení na trh bylo odpovědí na požadavky dopravců na malý, jednoduchý, levný a ekonomicky nenáročný autobus střední třídy. Koncepce NOVO vychází z původního osvědčeného modelu TURQUOISE, NOVO má ale daleko subtilnější, lehčí konstrukci s menšími koly, sice s menší přepravní kapacitou (maximální počet míst 29 + 1), ale také s výrazně nižší cenou! Cena v základním provedení s klimatizací nepřekročí dva milióny korun, což staví NOVO ve své kategorii do pozice favorita na trhu.

 Nové NOVO – nové designové vnímání oblých tvarů

Nové Novo 2013 se oproti svému předchůdci na první pohled výrazně liší novým face liftem, který designem zapadá do sjednocené firemní linie ostatních modelů ISUZU.  Zaoblením tvarů předního panelu vznikla esteticky líbivá kreace, která jednoznačně změnila původní strohý vzhled. Podélné linky siluety bočního pohledu dodávají autobusu mimořádně elegantní tvarové uspořádaní. Autobus je bez nadbytečných prolisů a lišt, tím si udržuje čisté linie. Na základě zkušeností designerů dochází i ke změnám v interiéru. Za povšimnutí stojí nová tvarová ergonomie konstrukce sedadel, přepracovaný systém interiérového LED osvětlení a nově navržený odkládací panel pro řidiče a stevarda.

Využití a přednosti malého šikovného autobusu

Autobus je mimo jiné vhodný k individuálnímu podnikání v autobusové dopravě bez zvláštního zázemí. Dnes existuje mnoho příkladů, kdy autobusy NOVO svým majitelům přinášejí nejen dobrý zdroj obživy, ale jsou pro ně i potěšením a radostí. Autobusy ISUZU je možné vidět jak u velkých dopravních společností, tak i u malých živnostníků.  NOVO  je nutné ovšem stále chápat pouze jako midibus, který nebude využíván na extrémně dlouhých trasách, přestože nemá žádný problém dojet kamkoliv. Autobusů je nejvíce využíváno k incomingové turistice, kde ho cestovní kanceláře používají k transferům turistů z letiště do hotelů a k výletům v rámci České republiky a okolních států. NOVO je však také dobře použitelné i  na dopravu zaměstnanců, jako školní autobus, případně jako skibus. NOVO je použitelné všude tam, kde je zapotřebí malý, obratný autobus s nízkými provozními náklady. Za přednost lze považovat výšku autobusu (3,3m) a vysoké boční prosklení, díky kterým je cestujícím zpříjemněn výhled, důležitý pro turistické cesty. K dobré pohodě cestování přispívá až překvapivě vzdušný a prostorný interiér, což u midibusů nebývá vždy obvyklé. Řidiči určitě ocení obratnost tohoto „prcka“ při manévrování v úzkých uličkách a také velký rejd, díky kterému jsou schopni zaparkovat prakticky kdekoliv.

 Jednoduchá konstrukce autobusu NOVO

Konstrukce je od prvopočátku navržena jako autobusový speciál a nevychází z univerzálního podvozku pro ostatní užitková vozidla.  Základ podvozku tvoří poměrně robustní rám s umístěním motoru pod podlahou v místě za přední nápravou. Přední náprava je tuhá s odpružením půl eliptickými péry s dobře nastavenými vlastnostmi měkkého, plynulého pérování.  Zadní náprava s pneumatickým pérováním disponuje čtyřmi měchy. Karosérie je tvořena kompaktní ocelovou svařenou klecí z uzavřených profilů, je potažena ocelovým plechem s ošetřením v kataforézní lázni do jedné poloviny výšky autobusu. Přední i zadní čelo a skořepinu celé střechy tvoří plastové díly z pryskyřice tvrzené skelnými vlákny. Víka zavazadlových schrán jsou vyrobena z hliníkových plechů.  Boční zasklení v základním provedení je jednoduché lepené s tónovanými okny, prodejce doporučuje dvojité zasklení z výroby doplnit, z důvodu lepší tepelné stability v interiéru.   Důležité je zmínit, že celková délka vozidla je pouhých 7 m, a to umožňuje získat povolení ke vjezdu do městských zón většiny evropských měst. Použitý motor ISUZU 4HK1E5C splňuje podmínky emisní normy Euro 5, (od nového roku bude standardní zástavba již připraveného, nového motoru ISUZU Euro VI) 140 kW zaručuje autobusu dostatečný výkon i při plném obsazení. Manuální řazení se šesti rychlostními stupni je přesné, krátké a přispívá celkově k jednoduchému ovládání a řízení.  Kotoučové brzdy na všech kolech jsou standardně účinné, plně dostačující k dané váze a výkonu, je však možné je také doplnit elektrickým retardérem pro ještě větší bezpečnost.  Vnitřní prostory jsou plně klimatizovány včetně kokpitu řidiče, za příplatek je možné vozidlo vybavit tropickou klimatizační jednotkou s vysokou účinností. Prodejce doporučuje při zadávání do výroby doplnit systém vytápění o konvektorové radiátory a programovatelný předehřívač, které nejsou obsahem základní nabídky.  Společnost Turancar CZ nabízí další širokou škálu dodatečného vybavení včetně výběru barvy a metalického lakování karoserie. Autobus je připraven na dodatečnou montáž zavazadlového boxu, případně tažného zařízení, které se výhradně montuje již ve výrobním závodě a je třeba ho zahrnout do specifikace při objednávce autobusu. Snahou konstruktérů bylo vytvořit co největší zavazadlové prostory, což je u minibusů vždy určitý problém. NOVO s maximálním využitím prostoru má celkový objem pro zavazadla 4,2m³.

 Základní technické parametry ISUZU NOVO Ultra:   

délka / šířka / výška                                     7270 / 2270 / 3375mm

rozvor                                                                  3385mm

přední / zadní převis                                    1640 / 2245mm

pohotovostní / celková hmotnost          5700 – 6450 / 8800kg

nosnost př. / z. nápravy                              3200 / 5600kg

motor                                                                   ISUZU 4HK1E5C

emisní norma                                                  EURO 5 EEV (EGR + DPD filtr)

typ                                                                        Commonrail Turbo diesel s intercoolerem

počet válců / objem                                      4 / 5193cm3

výkon                                                                  140kW / 2600r.p.m.

kroutící moment                                            513Nm / 1600 – 2600r.p.m.

spojka                                                                 kotoučová, jedna lamela, hydraulicky ovládaná

převodovka                                                      MZZ 6F

počet přev. stupňů                                        6+1, manuální řazení

pneumatiky                                                      215/75 R17.5

stoupavost                                                       45.4%

přední odpružení                                           pevná náprava, poloelyptické listové pružiny

zadní odpružení                                             pevná náprava, pneumatické odpružení měchy

brzdy přední / zadní                                     kotoučové

zavazadlový prostor                                     4m3

palivová nádrž                                                130l

obsaditelnost                                                  27 – 29 + 1 (možné varianty přepravy stojících osob)

alternátor                                                         Bosch 24V 100A

akumulátor                                                      2 x 12V 125Ah

startér Hitachi                                                 24V 4.5kW

ABS + ASR                                                          Wabco

Společnost TURANCAR a autobusy ISUZU

Společnost TURANCAR CZ, s.r.o., je dceřinou společnosti slovenského Turancaru, jejímž jediným vlastníkem je významný slovenský podnikatel v dopravě, opravárenství a obchodu s automobily značky Mercedes pan Viliam Turan. V České republice je TURANCAR zaměřen výhradně na prodej a servis malokapacitních autobusů ISUZU od roku 2004.  Koncern ISUZU se sídlem v Tokiu je jedním z největších producentů užitkových vozidel a dieselových motorů na světě. Pro přiklad, jen v roce 2003 na trh uvedli 16 milionů vznětových motorů značky ISUZU používaných v nejrůznějších typech vozidel na celém světě.  Nám známé autobusy se vyrábí v moderním závodě ISUZU v Turecku. Výrobní závod „Anadolu Isuzu Automotive Industry & Trading Co.“ je jedním z předních výrobců středně velkých autobusů v Evropě, jehož hlavními akcionáři jsou skupina Anadolu Group z Turecka, skupiny Isuzu Motors a Itochu Co z Japonska.

Kontakty:

TURANCAR CZ, s r.o.

Jeremiášova č.p. 870/24

Areál Skanska

155 43 Praha 5 Stodůlky

telefon:+420 603 970 950

www.turancar.cz

www.isuzubus.cz

Komentáře uzavřeny.