cz  Czech      uk  EN

Historická tramvaj rozveze tuto sobotu Pražanům Betlémské světlo

Betlémské světlo v Praze

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) i v letošním předvánočním čase přispěje k šíření sváteční atmosféry a vyšle v sobotu 20. prosince 2014 do ulic metropole historickou tramvaj, která Pražanům rozveze tradiční vánoční Betlémské světlo. Do hlavního města jej opět dovezou skauti a skautky.

Betlémské světlo jako tradiční symbol Vánoc i letos dorazí do České republiky. Pro plamínek, představující přátelství, klid a mír, se i tentokrát do Vídně vypravili brněnští skauti. Putuje každoročně až z Betléma a dostává se tak do velkého množství domácností v Evropě.

Slavnostní předání Betlémského světla do rukou pražského arcibiskupa, kardinála Dominika Duky, pražské primátorky Adriany Krnáčové, místostarosty Junáka Jiřího Navrátila a dalších významných osobností proběhne již v pátek 19. prosince v 15 hodin v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě.

„Letos je to již 25 let, co skauti a skautky přinášejí Betlémské světlo do všech krajů v republice. Šíření tohoto symbolu klidu, přátelství a naděje se za tu dobu stalo součástí předvánočních tradic,“ popisuje význam akce pro skauty a skautky Josef Výprachtický, starosta Junáka.

Historická tramvaj převážející Betlémské světlo vyjede během sobotního odpoledne na šesti trasách. Jízdy historickou tramvají s Betlémským světlem jsou zdarma. Navíc každý, kdo si přijde k lucerničce skautů připálit svou svíčku nebo lucernu, dostane od nich k této příležitosti pamětní záložku.

„I letos srdečně zveme všechny obyvatele a návštěvníky Prahy, aby si pro Betlémské světlo k historické tramvaji přišli a rozzářili jím tak své domovy,“ řekl Milan Pokorný, vedoucí jednotky Historická vozidla.

Kdo si nestihne přinést domů Betlémské světlo z historické tramvaje, má možnost si jej vyzvednout ve vybraných kostelích v rámci projektu Křesťanské Vánoce. V sobotu 20. prosince pak budou skauti Betlémské světlo také předávat od 13 hodin ve skautském stánku na vánočních trzích na Náměstí Míru.

Více informací o putování Betlémského světla po Praze i celé České republice najdete na webových stránkách:

www.betlemskesvetlo.cz

Trasa historické tramvaje s Betlémským světlem

 13.00

Výstaviště Holešovice – Strossmayerovo náměstí – Náměstí Republiky – Václavské náměstí – Karlovo náměstí – I. P. Pavlova – Náměstí Míru – Flora – Olšanské hřbitovy (příjezd 14.00)

 14.20

Olšanské hřbitovy – Flora – Jiřího z Poděbrad – Muzeum – I. P. Pavlova – Otakarova – Náměstí Bratří Synků (smyčka) (příjezd 14.45)

15.15

Náměstí Bratří Synků – Albertov – Karlovo náměstí – Václavské náměstí – Vltavská – Strossmayerovo náměstí – Výstaviště Holešovice (příjezd 16.00)

16.30

Výstaviště Holešovice – Nádraží Holešovice – Palmovka – Invalidovna – Křižíkova – Florenc (příjezd 17.00)

17.30

Florenc – Bílá Labuť – Václavské náměstí – Národní divadlo – Újezd – Anděl – Smíchovské nádraží (příjezd 18.00)

18.30

Smíchovské nádraží – Anděl – Újezd – Malostranská – Hradčanská – Vozovna Střešovice (příjezd 19.00)

LOGO DPP OK

 

 

Komentáře uzavřeny.