cz  Czech      uk  EN

Elektrické autobusy pro město VI

Elektrobusy SOR na BB linkách v Praze (ilustrační foto: Zdeněk Nesveda)

Elektrobusy SOR na BB linkách v Praze (ilustrační foto: Zdeněk Nesveda)

 

doprovodný program veletrhu CZECHBUS 2017 – 22. listopadu 201, Výstaviště Praha-Holešovice –

Konference „Elektrické autobusy pro město“, pořádaná konzultační firmou Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services pod záštitou Sdružení dopravních podniků ČR, se přehoupla přes své „půlkulaté“ výročí a v roce 2017 se v plné síle připravuje na svůj šestý běh.

Od samého začátku se vyprofilovala jako zcela ojedinělá prezentační a vzdělávací akce i jako místo vzájemné výměny aktuálních zkušeností mezi profesionály z elektrické osobní dopravy. Díky svému zaměření na konkrétní téma, konkrétní prezentující a konkrétní publikum se tato konference stala prostředkem přímé komunikace mezi výrobci elektrobusů a trolejbusů (včetně jejich komponent a infrastruktury) a jejich provozovateli a uživateli. V neposlední řadě zde hrají důležitou roli i zástupci institucí, které rozhodují o financování této dopravy, nebo mají v tomto ohledu aktuální a spolehlivé informace.

Předmětem konference jsou jednak nové technologie pro elektrické autobusy a provozní zkušenosti s nimi, a jednak prostředky a způsoby pro financování jak hotových produktů, tak rozvojových projektů. Kromě spolufinancování z evropských investičních dotací, jejichž „feudální“ éra se chýlí ke konci, přitom přicházejí stále více ke slovu rozmanité bankovní nástroje a „alternativní“ obchodní modely využívající spolupráci veřejného a soukromého sektoru, kterou podporují i evropské orgány.

Organizátorem konference není konferenční agentura, nýbrž odborná konzultační firma udržující úzký kontakt s dopravci a jejich profesním sdružením i s municipalitami, organizátory hromadné dopravy a dalšími zainteresovanými osobami a organizacemi. To je zárukou stabilně vysoké odborné úrovně konference, díky níž si tato akce mezi lidmi z oboru vydobyla své místo a respekt.

Program konference „Elektrické autobusy pro město VI:*

  • 8:15 Prezence účastníků, pozvání na kávu 9:00 Zahájení konference Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services Ing. Antonín Macháček, Sdružení dopravních podniků ČR
  • 9:15 I. blok: Financování investic a rozvojových projektů pro elektrické autobusy
  • Podpora bezemisních vozidel z IROP – současnost a budoucnost Mgr. Martin Janda, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR Aktuální otázky projektů elektrických autobusů a souvisejících finančních nástrojů Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services II. blok: Nové technologie pro elektrické autobusy a provozní zkušenosti
  • Elektrobusy a parciální trolejbusy od EKOVA ELECTRIC Ing. Tomáš Pittermann, EKOVA ELECTRIC
  • Dobíjecí infrastruktura pro městské elektrobusy Ing. Miroslav Kuželka, ABB
  • Volvo a elektromobilita Ing. Radko Manda, VOLVO GROUP CZECH REPUBLIC
  • Technologie Faiveley/Wabtec pro dobíjení e-busů Jaroslav Fait, FAIVELEY TRANSPORT CZECH Parciální trolejbus z hlediska praktika Dr. Ing. Mikolaj Bartlomiejczyk, Politechnika Gdańska, Dopravní podnik Gdyně (PKT) další přednášející jsou v jednání

*změna programu vyhrazena

.

.

Veřejná elektromobilita v souvislostech…

BUS SHOW 2018 zdravá doprava

Elektromobilita a Smart City je jedním z důležitých témat připravovaného veletrhu BUS SHOW 2018 zdravá doprava v Nitře. Poprvé se veletržní projekt zaměřuje v takové míře na elektromobilitu ve veřejné dopravě v kontextu Smart City. V Nitře se představí nejen elektrická vozidla, ale také chytré technologie a informační a odbavovací systémy používané v osobní hromadné dopravě. Pozvaní návštěvníci z řad dopravců, zástupců veřejné správy a organizátorů veřejné dopravy se mají skutečně na co těšit, protože se jedná o první veletrh tohoto typu na Slovensku.

První den veletrhu se uskuteční mimo jiné také celodenní konference Elektrické autobusy pro město, připravená společností Consulting Services Jakuba Slavíka.  Veletrh otevírá dveře pro nové obchodní možnosti a setkání s novými potenciálními zákazníky.  Veletrh BUS SHOW zdravá doprava se uskuteční 5. 6. – 7. 6. v Nitře. Více informací najdete zde.

Zdeněk Nesveda

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

.

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

 

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

 

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

.

.

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.