cz  Czech      uk  EN

Deset let úspěšného podnikání s autobusy ISUZU v Čechách

ISUZU  TURANCAR SERVIS 1

(BusPress – Praha 7. 1. 2014) Úspěšně podnikající společnost TURANCAR CZ, výhradní dovozce malokapacitních autobusů značky ISUZU, působí na českém trhu již 10 let. Je to dost dlouhá doba na to, aby zdánlivě exotická značka ISUZU v českých poměrech zdomácněla. Jednatelem zastupujícím společnost TURANCAR CZ je pan Viktor Wiesner, který ve firmě působí od jejího založení v roce 2004. Jakých oněch deset let bylo a jak se dělají obchody s autobusy, nám vyprávěl v nově otevřeném servisním a prodejním středisku ISUZU BUS TURANCAR v pražských Stodůlkách.

ISUZU  TURANCAR SERVIS 2

Viktor Wiesner jednatel společnosti TURANCAR CZ, foto: Zdeněk Nesveda

VW: uplynulých deset let určitě nebyla žádná nuda, je to úplně stejné jako v každém jiném podnikání, jednou jste nahoře, podruhé dole. V tomto byznysu se hodně odráží ekonomické podmínky a celková atmosféra ve společnosti. Když lidé nemají peníze, šetří, necestují a dopravci poté nekupují nové autobusy. Díky tomu, že na českém trhu působíme již poměrně dlouho, naučili jsme se krizím a nástrahám při prodeji autobusů docela úspěšně odolávat.

Které roky pro TURANCAR byly z vašeho pohledu ty dobré?

VW: dobré roky už jsou asi za námi, určitě nejlepší pro nás byly roky 2006 – 2007, byla to doba, kdy do České republiky přicestovalo nejvíce zahraniční turistů a dařilo se hlavně incomingovým cestovkám, které od nás autobusy nakupovaly. Prodávali jsme více jak dvacet autobusů za rok, což je v našem sektoru dobrý počin. Naopak slabé, podobně jako i v jiných oborech, byly pro nás roky 2009 – 2011. Nyní cítíme, že se situace mění k lepšímu, rok 2013 pro nás skončí v černých číslech, prodáme 12 autobusů, což po hubených letech je určitě úspěch. Není to důvod k oslavě, ale radost z toho máme.

Připravujete v jubilejním desátém roce nějaké novinky?

VW: Ano, je nejvyšší čas mnoho věcí změnit, mám pocit, že jsme ustrnuli a přešlapujeme stále na jednom místě. Těch novinek, které plánujeme, bude u nás hned několik. Rok 2014 bereme jako symbolický, právě vhodný k celkovým změnám. Naším slabým místem bylo servisní středisko, které zdaleka neodpovídalo současným požadavkům. Nyní již sídlíme v nových prostorách, které jsou novoročním dárkem nejen pro naše zákazníky, ale i pro nás.

ISUZU  TURANCAR SERVIS 4Nové servisní a prodejní středisko TURANCAR CZ ve Stodůlkách, foto: Zdeněk Nesveda

To však nejsou veškeré změny, které připravujeme. Na trhu s midibusy máme určitě dobré postavení a znamená to udržet si ho také v budoucnu. Pro nastávající období jsme připravili nový marketingový plán, který z pochopitelných důvodů nezveřejňujeme. Obecně však jde o posílení samotné značky ISUZU na českém trhu a také posílení prodejních aktivit v nových oblastech v Čechách a na Moravě. V letošním roce nabídneme zákazníkům nové modely s motory Euro VI u autobusů NOVO a  Turquoise, v druhé polovině roku  představíme v Čechách úplně nový autobus VISIGO Euro VI s motorem Cummins s výkonem 250 koní. Přicházíme s tímto autobusem na trh s novou koncepcí konstrukce skeletu s umístěným motorem v zadní části. Délka nového VISIGO bude 9 metrů s kapacitou až 39 cestujících.  

ISUZU VISIGO 1     Nové ISUZU VISIGO EURO VI s motorem CUMMINS se představí v roce 2014 v Čechách

Logo ISUZU

 Čím je značka ISUZU výjimečná?

VW: ISUZU je celosvětově uznávaná japonská značka, která v roce 2016 oslaví 100 let od zahájení výroby prvních automobilů. Jméno ISUZU získala automobilka v roce 1933 po stejnojmenné řece, která protéká starobylým městem Ise v prefektuře Mie. Písmena v logu znázorňují tekoucí řeku v barvě vycházejícího slunce. Značku ISUZU proslavily zejména vysoce spolehlivé lehké nákladní automobily řady N, které se pyšní světovým rekordem nejprodávanějšího náklaďáku s roční produkcí 253 000 kusů!   Japonský koncern ISUZU je také nepřekonatelným globálním hráčem na světovém trhu s dieselovými motory s roční produkcí 1,2 miliónů kusů. V Čechách zastupujeme deset let naprosto unikátní značku, která je však zatím ve větším povědomí u zákazníků v Asii, Africe a Americe. Naším cílem je značku ISUZU zviditelnit a zvýšit její prestiž u českých zákazníků. Autobusy, které prodáváme, pochází z japonsko-tureckého konsorcia ze závodu Anadolu ISUZU v Turecku, který letos oslaví 30 let od zahájení výroby automobilů této značky. 

ISUZU  TURANCAR SERVIS 6

Nové servisní a prodejní středisko TURANCAR CZ ve Stodůlkách, foto: Zdeněk Nesveda

Jaké máte plány a cíle pro nejbližší období?  

VW: Máme na skladě nové autobusy z roku 2013 a jsme v očekávání zmiňovaného modelu VISIGO Euro VI 2014 a nových autobusů NOVO, Turquoise a Citi Euro VI, které představíme po celé české republice prostřednictvím veletrhů a výstav. Zahájíme sezónu na veletrzích cestovního ruchu GO v Brně a Holiday World v Praze, poslední výstava, které se zúčastníme, bude tradiční výstava Czechbus v listopadu v Praze. Máme v úmyslu ukázat veškeré přednosti autobusů této výjimečné značky nejen na výstavách a veletrzích, ale i na dalších místech v celé republice. Naším hlavním cílem je udržet vzestupný trend při prodeji nejen samotných autobusů, ale i náhradních dílů. Jedním z cílů je proniknout s našimi autobusy i do jiných oblastí, než je samotná turistika. Podobně jako tomu je v okolních zemích, chceme prodávat i autobusy školní a pro vnitropodnikovou dopravu, případně i městské a příměstské. Chystáme efektivní využití prostředků v reklamě a PR při zviditelnění značky ISUZU a jednotlivých našich produktů. 

Co vás v současné době nejvíce trápí?

VW: Těch věcí je hned několik, ale určitě je pro nás nepříjemný současný špatný kurz koruny, který zvyšuje finální cenu autobusů pro naše zákazníky. Výše ceny není rozhodující s ohledem na naši konkurenci, zdražit budou muset všichni bez rozdílu, tady jde nyní hlavně o zákazníky, dopravce, kterým se podmínky pro podnikání, již tak složité, ještě zhorší. Trápí nás obecně nepříznivá situace v dopravě, kdy je potřeba nových autobusů, ale velká většina dopravců na nové autobusy z finančních důvodů nedosáhne, a proto nakupují staré, ojeté autobusy ze zahraničí. Ze strany státu by měl být větší zájem o rozvoj mobility ve veřejném prostředí, o modernizaci veřejné dopravy. Zlepšení situace by pomohlo v mnoha směrech ke zlepšení kvality a bezpečnosti veřejné dopravy, ke zlepšení podmínek životního prostředí a v neposlední míře i k lepší hospodářské situaci dopravců, ale i samotných obchodníků s automobily.  

ISUZU  TURANCAR SERVIS 7

 Nové servisní a prodejní středisko TURANCAR CZ ve Stodůlkách, foto: Zdeněk Nesveda

 V čem vidíte největší přednosti vámi nabízených autobusů, jaká jsou vaše doporučení pro dopravce?

VW:Námi nabízené autobusy, které řadíme do neoficiální kategorie „midibus“, vhodně doplňují rozměr mezi minibusem (8 – 22 míst) a klasickým autobusem o délce 12m s kapacitou až 50 míst. Hlavní výhodou ISUZU je, že se dlouhodobě specializuje právě na malokapacitní autobusy, kde dosahuje mimořádných výsledků. Autobusy jsou vyráběny ve velkých sériích a pouze v několika modifikacích, což zaručuje standardně velmi dobrou kvalitu za přiměřenou cenu. Všechny námi nabízené modely autobusů (midibusů) mají společného jmenovatele, a tím je efektivita provozu v dlouhodobém horizontu. Naše autobusy umí díky svým vlastnostem dobře generovat zisk, ale aby tomu tak skutečně bylo, je důležité dodržovat pravidla prevence údržby a starostlivosti o celkový jejich stav. Autobusy potom v takovém případě vykazují nízkou spotřebu a spolehlivě slouží po celou dobu své životnosti, kdy najedou bez problémů stovky tisíc kilometrů. K dobré kondici autobusů našich zákazníků také přispěje naše nové servisní centrum, kde jedině je možné nastavit optimální parametry pro jejich spolehlivý provoz. Za naši velkou přednost považujeme také vybudovaný sklad náhradních dílu v celkové hodnotě více než pět miliónů korun, ze kterého zásobujeme klienty z celé České republiky, ale i ze zahraničí.        

BusPress – Zdeněk Nesveda

ISUZU  New Novo Ultra 9

     ISUZU NEW NOVO Ultra Euro V 2013, foto: Zdeněk Nesveda 

Vše o autobusech ISUZU zde, klik a jste tam!

 

        

 

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.