cz  Czech      uk  EN

Den s ICOM: Přijďte si zařídit Mercedes přilákal na 400 návštěvníků

V sobotu 20. května se uskutečnila v areálu ICOM transport v Jihlavě akce „Den s ICOM: Přijďte si zařídit Mercedes,“ která letos přilákala na 400 návštěvníků. Při této příležitosti si v prostorách společnosti mohli zájemci vyzkoušet řízení autobusu či kamionu, prohlédnout autorizovaný servis Mercedes-Benz a vystavená vozidla. Mezi návštěvníky zavítal i hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek a primátor města Jihlavy Petr Ryška.

Tradiční jarní akce ICOM transport v Jihlavě „Přijďte si zařídit Mercedes“

ICOM transport pořádal také letos akci Den s ICOM: Přijďte si zařídit Mercedes, na kterou letos dorazilo rekordních 400 návštěvníků. Areál byl již od 10:00 otevřen zástupcům médií, měst a různých partnerských institucí, o hodinu později byl přístupný i široké veřejnosti. Někteří návštěvníci se však začali objevovat už o půl jedenácté. „Pamatuji si na loňský rok, chtěl jsem si vyzkoušet řízení, ale byly šílené fronty. Tak jsme to letos zkusili dřív a vyplatilo se,“ smál se jeden z návštěvníků pan Libor.

Velký zájem o řízení autobusu měly i ženy

V areálu se tak po celý průběh akce tvořily fronty na řízení nového autobusu Setra a kamionu Actros L od Mercedes-Benz pod dohledem našich zkušených profesionálů. Vyzkoušet si pozici řidiče autobusu či kamionu mohl každý s řidičským oprávněním alespoň skupiny B. Jízda pak probíhala po vytyčené trase přímo v areálu společnosti a všichni návštěvníci ji zvládli úspěšně projet. Ten kdo se svezl, mohl si následně ještě prohlédnout ze všech stran vystavené nové autobusy a tahače. Horkou novinkou byl především nový e-Actros – plně elektrický nákladní vůz s mrazírenským boxem až do -20 °C.

Fronta na možnost si vyzkoušet řídit autobus v areálu dopravní společnosti ICOM transport v Jihlavě
Neutuchající zájem o řízení autobusu i kamiónu
Mercedes – Benz e-Actros – plně elektrický nákladní vůz s mrazírenským boxem až do -20 °C.
Mercedes – Benz e-Actros – plně elektrický nákladní vůz s mrazírenským boxem až do -20 °C.

Otevřen veřejnosti byl i autorizovaný servis Mercedes-Benz, kde si návštěvníci mohli prohlédnout vozy Mercedes-Benz, například výjezdové vozidlo služby Service24h, plně elektrické eVito nebo nové náhradní vozidlo pro zákazníky servisu – GLC SUV. Před servisem byly vystaveny veteráni – oblíbený historický autobusu Praga Aero 150 a Škoda 706 RTS.

Plně elektrický Mercedes – Benz eVito
Historický nákladní vůz Škoda 706 RTS.
Historický autobusu Praga Aero 150

Celé akce se zúčastnily i partnerské školy ICOM transport – Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava, Česká zemědělská akademie v Humpolci a Vyšší odborná škola a Střední odborná škola zemědělsko-technická Bystřice nad Pernštejnem.

Prezentace, Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava
Prezentace, Česká zemědělská akademie v Humpolci

DEN S ICOM podpořil svou návštěvou hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek, který si vyzkoušel novinku e-Actros s tichým motorem a předvedl i své řidičské schopnosti při couvání zpět mezi vystavená auta. Událost si nenechal ujít ani primátor města Jihlavy Petr Ryška, který si vyzkoušel jízdu kamionem i autobusem, kterým svezl předsedkyni představenstva ICOM transport Kateřinu Kratochvílovou.

Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport, Josef Ulrych, Mercedes – Benz Trucks, Vítězslav Schrek hejtman Kraje Vysočina

Letošní rok jsme překonali návštěvnost z minulého roku a v našem areálu jsme přivítali kolem 400 zájemců. Jsme rádi, že si široká veřejnost může vyzkoušet, jaké to je být v pozici řidiče a podívat se na provoz jeho očima. Letos bylo mezi účastníky populárnější řízení kamionu, které si vyzkoušelo 54 % řidičů. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další ročník,“ vyjádřila se k celé akci Kateřina Kratochvílová.

TZ: ICOM transport, foto: Zdeněk Nesveda BusPress

Návštěvníci akce měli možnost si také vyzkoušet řídit kamion
Zbrusu nové autobusy, Model MultiClass S 415 LE business, který  je nejkompaktnější autobus typu Low-Entry značky Setra
Moderní zázemí značkového servisu nákladních vozů a autobusů Mercedes – Benz a Setra
Moderní zázemí značkového servisu nákladních vozů a autobusů Mercedes – Benz a Setra
Značkový servis pro osobní vozy Mercedes – Benz
Značkový servis pro osobní vozy Mercedes – Benz
Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.