cz  Czech      uk  EN

Den s historickými autobusy v České Lípě

foto 4

Společnost BusLine se již posedmé zapojila do akce „Den s historickými autobusy“, která se konala ve spolupráci s městem v sobotu 19. září v České Lípě v rámci mezinárodního dne bez aut. Návštěvníci se mohli svézt zdarma nejen několika typy historických vozů, ale rovněž autobusy městské hromadné dopravy.

foto 1

V rámci 7. ročníku byly pro návštěvníky akce připraveny okružní jízdy v pěti historických autobusech Škoda 706 RO, Škoda 706 RTO Lux, Double Decker, Škoda 706 RTO MTZ a IFA 6H B z KVG Zittau, který představoval novinku letošního ročníku. Tato již tradiční akce má za cíl veřejnosti nejen připomenout historii cestování, ale také prezentovat přednosti a výhody autobusové dopravy. A zájem byl opravdu veliký, možnost svézt se veterány využilo téměř čtyři tisíce lidí. K vysoké návštěvnosti bezesporu přispělo i příjemné počasí, které se neslo v duchu babího léta.

foto 3x

Retro autobusy provezly cestující na celkem šesti trasách, přičemž ta nejdelší měřila přes 6 km a nejkratší necelé 2 km. Návštěvníci mohli rovněž využít městské hromadné dopravy, která byla v tento den také zdarma. Na své si přišly i děti, které dostaly malý dárek v podobě balónku a sladkosti.

TZ, foto: BusLine

foto 2

Reklama na Buspressu – Klíč k dobrým obchodům

 

dekra_skola-MM

Komentáře uzavřeny.