cz  Czech      uk  EN

Další šance pro černé pasažéry v Plzni!

Ilustrační foto: PMDP

Ilustrační foto: PMDP

Plzeňské městské dopravní podniky daly včerejším černým pasažérům druhou šanci

V úterý 6. června vyhlásily Plzeňské městské dopravní podniky již poněkolikáté podmíněnou amnestii pro černé pasažéry. Cestující bez platného jízdního dokladu mají šanci si místo placení pokuty zakoupit předplatné v délce aspoň 3 měsíců.
V průběhu úterka vypsali pracovníci přepravní kontroly celkem 174 pokut a spolu s nimi rozdávali vouchery s tématikou kampaně „Nemám černý svědomí“. Pokud se černý pasažér prokáže tímto poukazem a nabitým předplatným v minimálním rozsahu na 93 dnů v doplatkové pokladně přepravní kontroly, zaplatí pokutu pouze ve výši 40 Kč. Amnestii je možné využít stejně jako v minulosti do 15 kalendářních dnů po záchytu.

Podmíněnou amnestii vyhlašujeme několikrát do roka již od roku 2013, neboť se s problémem černých pasažérů stále potýkáme. Akce má mít výchovný charakter, snažíme se touto cestou černé pasažéry pozitivně motivovat k nákupu předplatného,“ uvádí Kateřina Fránová, tisková mluvčí PMDP.

Dopravní podniky velkých měst v ČR se s rostoucím objemem pohledávek z pokut za tzv. černou jízdu, tedy jízdu bez platného cestovního dokladu stále potýkají. Za poslední 3 roky činí částka, kterou dluží černí pasažéři dopravním podnikům, tedy veřejným rozpočtům obcí, 1,7 miliardy korun. Zároveň vlivem legislativních změn v posledních třech letech pod rouškou „humanizace exekucí“ a „ochrany dlužníka“ se vychýlily pomyslné misky vah mezi dlužníky a věřiteli a klesá tak vymahatelnost pohledávek. Další změny v legislativě, které ministerstvo spravedlnosti připravuje, ovšem pozici dopravních podniků jako věřitelů spíše oslabují

TZ:PMDP

.

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

Chytrá a zdravá doprava ve městech 2017

 

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

.

 

 

Komentáře uzavřeny.