cz  Czech      uk  EN

CZECHBUS 2014 – aktuálně: CNG – nejlepší řešení pro čistá města

img01

Na veletrhu CZECHBUS 2014 se uskuteční 19. 11. konference Českého plynárenského svazu s aktuálními tématy o využití zemního plynu CNG) ve veřejné dopravě. Přihláška na konferenci ZDE.

img02

Autobusy s pohonem na zemní plyn (CNG), ilustrační foto: Český plynárenský svaz

V současnosti je v České republice v provozu téměř 500 autobusů s pohonem CNG – v roce letošním bude toto číslo ještě významně stoupat. Souvisí to jak s prokazatelnými úsporami, které v nákladech na 1 km provozu dosahují dopravci, tak i s podporou EU pro některé kraje i s rozvojem budování sítě čerpacích stanic u nás – v závěru roku 2014 se toto číslo bude blížit již stovce. Jakmile byla v lednu letošního roku vyhlášena dotace na CNG autobusy, Brno rozjelo největší CNG projekt v ČR za 0,5 miliardy korun a v brzké době by zde mělo jezdit 100 autobusů na zemní plyn. Stejně tomu bude i v Ostravě. Město Havířov uvažuje, že všechny autobusy ve městě budou jezdit jen na CNG, Ústí nad Labem si hodlá pořídit 30 až 35 CNG autobusů.

Proto vítáme, že Český plynárenský svaz přijal záštitu nad 4. ročníkem veletrhu CZECHBUS. Výkonný ředitel ČPS Ing. Jan Ruml ve svém dopise vyslovil přesvědčení, že “ veletrh přispěje k většímu povědomí v oblasti využití CNG v hromadné dopravě“. První den veletrhu, ve středu 19. 11., se uskuteční konference s tématem CNG a veřejná doprava, jejímž je ČPS organizátorem.

TZ: Incheba Expo Praha

Logo Czechbus 2014

img03

Autobusy s pohonem na zemní plyn (CNG), ilustrační foto: Český plynárenský svaz

img04

Autobusy s pohonem na zemní plyn (CNG), ilustrační foto: Český plynárenský svaz

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.