cz  Czech      uk  EN

BUS SHOW: SCANIA 2 x u vzniku autobusového veletrhu

 

Historie se opakuje, společnost Scania byla první přihlášená s největší expozicí před osmi lety v Praze na veletrhu CZECHBUS a stejná situace se opakovala i tady na BUS SHOW v Nitře. První přihlášený je důležitý okamžik pro samotný vznik veletrhu, od toho se dál odvíjí, jak se postupně začnou nabalovat další vystavovatelé. Čím je první vystavovatel významnější, tím je snazší je prolomit hranici nedůvěry k novému projektu.

Podle fotografie z roku 2011, vidíte, že Scania tehdy v Praze vystavovala šest autobusů, zajímavé je, že tehdy to byly převážně turistické autobusy. Do Nitry však Scania přivezla také linkový a městský autobus a oba  s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). V segmentu autobusů určených pro pravidelnou dopravu se Scanii začíná nebývale dařit, jak v Čechách, tak i na Slovensku.  Scania je jednoznačný lídr v prodeji těžkých nákladních aut a nyní se významně začíná také prosazovat i na poli autobusové dopravy a musíme s ní do budoucna počítat.

V expozici Scania byly k vidění: dálkový luxusní autoka, Scania Irizar i6s K410EB4x2 12,2m,  nízkopodlažní městský autobus s pohonem na zemní plyn, Scania Citywide LF N280 UB4x2 12,0m a jako poslední se představil vysokokapacitní linkový autobus s částečně sníženou podlahou, také na zemní plyn, Scania Citywide Suburban K320 UB6x2*4 14,9m CNG. Scania přivezla do Nitry sestavu autobusů, se kterými je schopná se dobře prosadit jak na Slovensku i v Čechách. Vzhledem k tomu, že veletrh navštívila převážná část vedení všech dopravních společností a dopravních podniků z celého Slovenska byla to jednoznačně dobrá volba. Důkazem toho je vítězství v anketě návštěvníků  OPTIMAL SLOVAK BUS, kdy v kategorii městských autobusů návštěvníci vybrali Scanii Citywide LF N 280.

Zdeněk Nesveda

.


SCANIA NITRA 2018

.

.

SCANIA PRAHA 2011

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Vítěz návštěvnické ankety OPTIMAL SLOVAK CITY BUS

.

 

.

WWW.SCANIA.SK

 

.

.

.

O slovenském veletrhu BUS SHOW 2018
WWW.BUSSHOW.EU

 

Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 – NITRA

Konferencia „Elektrické autobusy pre mesto“ na veľtrhu Busshow 2018 podporí slovenské smart cities

 

.

.

.

 

SMART CITY V PRAXI

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

 

1. autobusový veľtrh na Slovensku  5.6. – 7.6. 2018

.

 

Autobusy VDL

 

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ


PODLAHOVINY PRO TRANSPORT

WWW.ANVITRADE.CZ

.

 

 

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.