cz  Czech      uk  EN

Autobusy MAN a NEOPLAN na IAA 2018

MAN ne veletrhu IAA 2018 (foto: MAN Truck & Bus )

MAN ne veletrhu IAA 2018 (foto: MAN Truck & Bus )

 

Autobusy dneška pro dopravní úkoly zítřka. Společnost MAN Truck & Bus představí na letošní IAA široké portfolio autobusů. Nové vozy MAN Lion´s City eBUS a CNG, stejně jako minibus na bázi MAN TGE, budou poprvé představeny veřejnosti.

 

  • Nová generace městských autobusů je doplněna eBusem a novým plynovým motorem E18
  • MAN Lion’s Coach s elektrohydraulicky řízenou vlečenou nápravou a novou převodovkou MAN TipMatic Coach
  • První minibus na platformě MAN TGE
  • NEOPLAN Skyliner volitelně k dispozici se schody vpravo
  • Informace a komplexní konzultace na téma MAN Transport Solutions a MAN Services

 

Po premiéře nové generace městských autobusů na jaře roku 2018 poskytuje veletrh IAA rámec pro představení nového autobusu MAN Lion’s City poprvé veřejnosti. Hybridní modul MAN EfficientHybrid tak slaví svou veletržní premiéru. Využitím rekuperované brzdné energie šetří palivo. Na druhou stranu funkce stop-start umožňuje tiché a bezemisní stání vozidla. Kromě zřetelného nového designu Smart Edge zaujme dvounápravové vozidlo prezentované na IAA také novinkou na dveřích: Osvětlené dveřní hrany v různých barvách ohlašují otevírání a zavírání dveří.

Vedle dieselové verze bude při příležitosti IAA 2018 rodina městských autobusů doplněna o alternativní pohony. Za tímto účelem společnost MAN Truck & Bus poprvé představí městský autobus s nově vyvinutým plynovým motorem a také prototyp plně elektrického modelu Lion’s City E, který vizuálně vyniká díky poněkud odlišnému designu a zdůrazňuje zvláštní rys elektrického pohonu. Zejména vynecháním motorové věže a díky tomu dodatečnými sedadly v zadní části jasně rozpoznáme eBus od jeho konvenčního bratra. Celá elektrická hnací jednotka produkuje 160 až maximálně 270 kW. Tři elektricky ovládané dveře vedou do interiéru sólo autobusu, který má 29 míst k sezení.

Společnost MAN s vůdčím postavením na trhu městských autobusů poháněných plynem představuje kompletně přestavěný plynový motor MAN E18 také v opci s MAN EfficientHybrid. Tím dokazuje MAN vysokou prioritu alternativních pohonů ve svém portfoliu. Prezentovaný kloubový autobus demonstruje efekt optimalizace pohybu cestujících inovativními, příležitostně osvětlenými dělícími stěnami a průsvitným přechodovým měchem. Pro stojící cestující optimalizovaný čtyřdveřový model má 39 míst k sezení. Nově vyvinutý motor MAN E1856 LOH dodává výkon 320 k (235 kW) a využívá čtyřstupňovou automatickou převodovku.

 

MAN Lion's City E (foto: MAN Truck & Bus)

MAN Lion’s City E (foto: MAN Truck & Bus)

 

Portfolio MAN bude doplněno vozidlem MAN Lion’s Coach L, dálkovou verzí s výtahem a dvěma místy pro vozíčkáře. Ve srovnání s Lion´s Coach, představeným poprvé v loňském roce, bylo postavení sloupku C optimalizováno pro lepší výhled na sedadlech 1 řady. Kromě toho má autobus nyní elektrohydraulicky řízenou vlečenou nápravu, která zvyšuje manévrovatelnost a novou 12stupňovou převodovku MAN TipMatic Coach. Motor MAN D2676 LOH s navýšeným výkonem 470 k (346 kW) dodává maximální točivý moment 2.400 Nm. Nová verze motoru bude k dispozici od července 2019.

NEOPLAN: Pohodlný a inovativní pro každé využití

Požadavky na dálkovou dopravu lze optimálně splnit i vystaveným autobusem NEOPLAN Skyliner. Díky nízkopodlažnímu konceptu v dolním podlaží nabízí pohodlný přístup i pro osoby s omezenou pohyblivostí. Zde jsou k dispozici díky sklopným sedadlům na posuvném Sliding systému až dvě volná místa pro vozíčkáře. Pro optimalizovaný pohyb cestujících a vyšší počet míst k sezení přemístil MAN u vystaveného exponátu přední schodiště na pravou stranu vozidla. Díky tomu nalezne v dvoupodlažním autobusu pohodlné místo k sezení 78 cestujících. Pohon je zajištěn inovovaným motorem D26 s výkonem nyní 510 k (375 kW) a maximálním točivým momentem 2.600 Nm v součinnosti s automatizovanou převodovkou nové generace MAN TipMatic Coach.

Jako efektivní opatření proti nehodám, které mají svou příčinu v mrtvém úhlu, mají vystavené modely NEOPLAN Skyliner a Cityliner nový systém nahrazující zpětná zrcátka. Kamery na obou stranách vozidla poskytují obrazy v reálném čase na dvou displejích instalovaných v zorném poli řidiče, což eliminuje mrtvý úhel. Jediným pohledem může řidič vyhodnotit celou situaci, která jinak vyžaduje zpětné, širokoúhlé a obrubníkové zrcátko. Použitá technologie kamery umožňuje zobrazení prostředí o vysokém rozlišení bez ohledu na denní světlo, takže řidič má lepší přehled v noci a při měnících se světelných podmínkách. Kromě toho jsou na rozdíl od zrcátka vyloučena omezení vzniklá zamlžením, znečištěním nebo slunečním osvitem. To dále zvyšuje bezpečnost a současně díky menší nehodovosti snižuje náklady na opravu.

NEOPLAN Cityliner má také nainstalovaný systém Bird View, který umožňuje pozorování prostředí šesti kamerami. Obraz je vyveden na samostatném monitoru na pracovišti řidiče. Nejen mimořádně bezpečný, ale i mimořádně exkluzivní zážitek z jízdy slibuje Cityliner L svým modifikovaným interiérem. Se zaměřením na pocit a zážitek kombinuje nejvyšší komfort a požadavky na stravování pro maximálně 35 cestujících. Kromě exkluzivního salonku VIP má autobus kuchyň s horkovzdušnou troubou, indukční nabíjení pro mobilní telefony a náladové osvětlení. MAN Bus Modification Center opět působivě demonstruje své zkušenosti s přestavbou autobusu.

Vstup do světa NEOPLAN otevírá vystavený Tourliner C. A jaký vstup! Jako třetí vozidlo uměleckého projektu movingART, nese dvouosý model nápadný polep od uskupení Berliner Klebebande. Interiér obsahuje teplé, zemité barvy a materiály, které podtrhují vysokou kvalitu a moderní design. S čtyřhvězdičkovou výbavou nalezne 48 cestujících místo v autobusu, který má nově k dispozici top moderní pohon s 470 k (346 kW), maximálním točivým momentem 2.400 Nm a novým MAN TipMatic Coach.

.

NEOPLAN Cityliner (foto: MAN Truck & Bus)

.

NEOPLAN Cityliner (foto: MAN Truck & Bus)

NEOPLAN Cityliner (foto: MAN Truck & Bus)

 

MAN TGE Minibus

Po zavedení MAN TGE se MAN Truck & Bus začlenil na předchozích IAA mezi Full-Range výrobce pro nákladní dopravu. Nyní následuje doplnění autobusového portfolia o minibusy na bázi TGE. Na výstavním stánku bude vozidlo MAN TGE Intercity představovat meziměstskou variantu autobusu s 15 sedadly pro cestující. Přístup je přes elektrické posuvné dveře s elektrickým schodištěm. Standardní střešní klimatizace zajišťuje vždy příjemnou teplotu interiéru. Komfortu pasažérů mimo jiné přispívají USB nabíjecí zásuvky umístěné na bočních stěnách a doplňkové reproduktory. Minibus, který lze využít například při kyvadlové, exkurzní a hotelové dopravě, měří 7.391 mm a má řadu asistenčních systémů, jako je nouzový brzdový systém EBA, odstupový tempomat ACC, asistent proti bočnímu větru a asistent pro jízdu v jízdním pruhu. Pod kapotou pracuje dvoulitrový motor s výkonem 177 k (130 kW), s ručním řazením.

 

MAN TGE (foto: MAN Truck & Bus)

MAN TGE (foto: MAN Truck & Bus)

 

Dobré doporučení: služby MAN a MAN Transport Solutions

Na výstavním stánku MAN se bude hovořit nejen o výrobcích, ale také o rozsáhlých službách výrobce užitkových vozidel, jako je správa údržby, opravárenské služby, originální díly a příslušenství, jakož i finanční služby. Zlepšení bezpečnosti a efektivity slibuje MAN například prostřednictvím vlastních školitelů z MAN ProfiDrive při praktickém výcviku řidičů. V oblasti dopravy je kladen důraz na bezpečnostní aspekty a jejich zlepšení. Při optimalizaci úspornosti jízdy je cílem školení úspora paliva až o 10 % díky inteligentní kombinaci jízdních dovedností, předvídavému řízení a ekonomickému plánování tras.

Vlastní prostor v rámci expozice věnuje MAN výzvám při přechodu na alternativní pohony. Odborníci konzultačního týmu MAN Transport Solutions zde odpovídají na všechny otázky týkající se cesty od „Low Emission“ až po „No Emission“. Jedním z cílů poradenství je elektrifikace autobusových, nákladních a dodávkových vozidel. Kvalifikovaní konzultanti mohou díky bohatým zkušenostem hovořit nejen o vozidlech, ale mohou také zodpovídat otázky týkající se infrastruktury, energetických požadavků a koncepce údržby vozového parku.

TZ: MAN Truck & Bus Czech Republic

.

.

 

O slovenském veletrhu BUS SHOW 2019

WWW.BUSSHOW.EU

Agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO Nitra 19.2. – 21. 2. 2019

 

.

.

 

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

.

 

Autobusy VDL

 

Mercedes – Benz      Setra

 

WWW.MESTSKADOPRAVA.INFO

 

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ


PODLAHOVINY PRO TRANSPORT

WWW.ANVITRADE

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.