cz  Czech      uk  EN

Autobusy ISUZU 9 let s námi

Malokapacitní autobusy ISUZU od roku 2004 do České republiky úspěšně dováží společnost Turancar CZ s.r.o. Během devítiletého období se podařilo v Turancaru vybudovat servisní zázemí s efektivním zásobováním náhradními díly v expresním režimu po celé ČR. Jen velmi těžko budete hledat povedenější autobusy v provedení „MIDI“ než jsou ISUZU.  Inovované modely turistických a meziměstských autobusů TURQUOISE a NOVO jsou navrženy s využitím nejmodernějších technologií. V loňském roce byl na trh uveden další perspektivní model městského typu ISUZU CITI  9,5 m LE (Low Entry) s pětilitrovým motorem. TURANCAR se tak zařadil mezi prodejce, kteří nabízejí v České republice autobusy pro městskou dopravu. Čím jsou autobusy japonsko – turecké produkce tak výjimečné?  Všeobecně se prezentují osobitým designem, zajímavou konstrukcí a kvalitou provedení.

ISUZU TURQUOISE 2012 EURO V

ISUZU NOVO Ultra 2012 EURO V

Široké uplatnění „midibusů“ ISUZU

Uplatnění malých autobusů nacházíme všude tam, kde klasické autobusy nemají dostatečné vytížení nebo je omezují jejich rozměry. Dopravní společnosti s ohledem na zvyšující se náklady hledají efektivní úsporná opatření. Menší úsporné autobusy ISUZU jsou jednou z variant, jak náklady na provoz také částečně snížit. Autobusy z Turancaru můžeme vidět na meziměstských linkách v menších obcích, ale dobře fungují také jako skibusy v horských oblastech. Spektrum jejich využití je však ještě daleko širší, ISUZU vozí zaměstnance ČEZ do elektrárny, na Pražském hradě jej využívá hradní stráž, nejvíce se však používají pro dopravu menších turistických skupin po České republice a střední Evropě. V nabídce je také typický žlutý školní autobus pro dopravu až 33 žáků. S ohledem na jednoduchou konstrukci a nenáročný provoz mají autobusy šanci najít také uplatnění v dopravě, kterou si provozují samy obce. Hledání optimálních variant, nejlepších pro klienty, je hlavním cílem společnosti TURANCAR a o tom, jak se to daří, nejlépe svědčí množství prodaných autobusů a spokojených klientů.

 

ISUZU CITI 2012 EURO V

ISUZU ve městě

Naplno se ve výrobním závodě ISUZU Anadolu rozběhla výroba nových městských autobusů. V letošním roce budeme mít možnost vidět sériové provedení také v Čechách. Turancar se intenzivně připravuje na prodej autobusů do města jak v Čechách, tak i na Slovensku. ISUZU CITI obohatí současnou tuzemskou nabídku o subtilní, částečně nízkopodlažní autobus moderní konstrukce za příznivou cenu. ISUZU CITI je výsledkem několikaletého vývoje konstruktérů, kteří využívají zkušeností třicetileté výroby užitkových vozidel v závodě ISUZU Anadolu. Za tuto dobu opustilo brány továrny více než 160.000 automobilů a autobusů. Nový městský autobus se představil poprvé v Čechách v loňském roce v rámci evropského turné, kdy vzbudil oprávněnou pozornost. Více informací o autobusech ISUZU

text, foto: Zdeněk Nesveda

Motor   ISUZU 4HK1E5C EURO 5 EEV (EGR + DPD filtr)

 

Připomínanáme

Firma TURANCAR CZ, s.r.o. je dceřiná společnost slovenského Turancaru pana Viliama Turana.  V České Republice je zaměřena na prodej malokapacitních autobusů značky ISUZU v rámci výhradního zastoupení od roku 2004. Koncern ISUZU se sídlem v Tokiu je jedním z celosvětově největších producentů užitkových vozidel a dieselových motorů na celém světě. ISUZU je dnes světově uznávaným specialistou na naftové motory a globálním hráčem na mezinárodních trzích s užitkovými vozidly. Roční produkcí okolo 700.000 užitkových vozů různých kategorií a výrobou 1,2 milionu moderních naftových motorů se řadí mezi největší výrobce těchto technologií na světě. ISUZU zaujímá vedoucí postavení na japonském trhu, v USA byla společnost ISUZU vyhodnocena na prvním místě jako nejúspěšnější dovozce a díky četným aktivitám v Asii, Evropě a Austrálii si ISUZU upevnilo svojí pozici jako třetí největší výrobce užitkových vozů na světě. Základem této silné pozice na trhu jsou výzkumná a vývojová centra ve více než 120 zemích světa a specializace především na budoucí technologie, jako jsou například vysoce moderní naftové motory, pohony na zemní plyn nebo hybridní pohony, tak jako vývoj dalších nových alternativ. K těmto vývojovým centrům patří také německé „ISUZU Motors Germany GmbH“ v Ginsheim-Gustavsburgu v blízkosti města Frankfurt nad Mohanem, kde se mimo jiné upravují vozidla ISUZU pro evropský trh na přání zákazníků. Přední výrobci automobilů, jako například General Motors, Toyota, Opel a Renault využívají japonského dieselového know–how ke spolupráci a společnému vývoji a potvrzují tím vysoké kompetence Isuzu v dieselové technologii.

Použitý materiál TZ: ISUZU

ISUZU BUS 2012 

Komentáře uzavřeny.