cz  Czech      uk  EN

Arriva Morava – novinky v jízdních řádech a nové komfortní spoje

Změny jízdních řádů dálkových autobusů Arrivy v Olomouckém a Moravskoslezském kraji

Od 11. prosince se v celé republice mění jízdní řády vlaků i autobusů. To se dotkne i některých dálkových autobusových spojů Arrivy v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Na některé linky nasadí Arriva nově klimatizované autobusy s wifi připojením k internetu, zrychlí jejich cestu zavedením zastávek na znamení a umožní cestujícím kupovat jízdenky on-line na jízdenky.arriva.cz.

„Chceme celkově zkrátit jízdní dobu našich dálkových autobusů, proto budou zastávky, kde nastupuje jen málo lidí, nově na znamení. Na vybrané linky nasadíme v průběhu prosince autobusy s wifi připojením k internetu a například mezi Krnovem, Opavou a Ostravou vylepšíme jízdní řády tak, že autobusy pojedou častěji,“ říká Pavla Struhalová, ředitelka Arriva Morava.

Linky, kterých se nejdůležitější změny týkají

  • 850129 Krnov – Bruntál – Olomouc – Brno
  • 930201 Ostrava – Opava – Bruntál – Rýmařov – Šumperk
  • 950104 Jeseník – Rýmařov – Olomouc – Přerov
  • 950107 Jeseník – Šumperk – Olomouc – Brno
  • 950110 Ostrava – Opava – Krnov – Jeseník

Kratší interval na trase Krnov – Opava – Ostrava

Mezi Opavou a Ostravou budou jezdit autobusy nově každou hodinu a ve špičce pracovních dní to bude dokonce pouhá půlhodina. Mezi Ostravou a Krnovem pak bude jezdit autobus každé dvě hodiny. První autobus vyjede v pracovní dny z Opavy do Ostravy již v 5:56 a poslední v opačném směru opustí Ostravu až v 19:30. Zároveň se rozšíří nabídka spojení mezi Ostravou a Bruntálem o nové autobusy.

V Ostravě zastaví autobusy na Ústředním autobusovém nádraží, na Svinovských mostech a v Porubě u vozovny. V Opavě zastaví v Komárově, na Těšínské a na Nákladní ulici, blízko centra města.

„Standardní cena jízdenky z Poruby do Opavy je 34 Kč, pravidelní cestující mají možnost zakoupit si předplatní jízdenky. Cena základní obousměrné měsíční jízdenky z Opavy do Poruby činí 1 155 Kč, na Svinov 1 325 Kč a na Ústřední autobusové nádraží 1 495 Kč. Pokud tedy cestujete každý pracovní den z Opavy do Poruby a zpět, vyjde vás jedna jízda přibližně na 26 korun. Žáci a studenti s platným žákovským průkazem do 15 let mají nárok na slevu 62,5 %, studenti ve věku mezi 15 a 26 lety na 25% slevu. Pokud máte ISIC kartu, pojedete o 10 % levněji,“ doplnila Pavla Struhalová.

Nové přímé spojení Opavy a Brna

„Zavádíme nový přímý spoj mezi Opavou a Brnem,“ přibližuje Pavla Struhalová. „V pátek vyjede ve 14:15 z Brna a v Opavě bude v 17:24. Opačným směrem se vydá v neděli ve 12:21 z Opavy a v Brně je v 15:40. Jedná se o rychlé přímé spojení Opavy a Brna. Jeho velkou výhodou je, že cestující už nemusí v Olomouci přestupovat.“

Rychlé spojení Jeseníků a Brna

Během celého dne bude možné v Olomouci rychle přestupovat z autobusů z oblasti Vrbna pod Pradědem, Karlovy Studánky, Rýmařova a Šternberku na autobusy Arriva Express Olomouc – Brno a dostat se tak v rekordním čase do jihomoravské metropole. „V sobotu zavádíme navíc rychlé spojení z Brna do oblasti Jeseníků s odjezdem v 7:00 z Brna, přestupem v Olomouci a příjezdem do Karlovy Studánky před desátou hodinou dopolední. Toto spojení ocení zejména turisté, kteří chtějí být brzy na horách,“ řekla Pavla Struhalová.

Studenti pak využijí zejména nedělní večerní spoj s odjezdem v 17:20 z Jeseníku a s rychlým přestupem v Olomouci směrem do Brna, kam dorazí ve 21:10.

Arriva Express Olomouc – Prostějov – Brno

Arriva Expressy jsou nové luxusní dálkové autobusy pro 59 cestujících, které jezdí pravidelně na trase Olomouc – Prostějov – Brno a Přerov – Kroměříž – Brno. Změna se týká pouze linky z Olomouce. „Nově jsme posunuli spoj z Olomouce z 12:30 na 14:30 a spoj z Brna z 15:00 na 17:00,“ přibližuje Pavla Struhalová. Ve špičce jezdí tyto expresní autobusy každou hodinu, mimo špičku je interval dvouhodinový. V Olomouci zastavují kromě autobusového nádraží směrem do Brna také u Fakultní nemocnice, směrem z Brna pak na zastávce Pionýrská.

Další drobné změny

  • Jeseník – Brno: Během dne na sebe budou v Olomouci nově navazovat linky Jeseník – Rýmařov – Olomouc – Přerov a Jeseník – Šumperk – Olomouc – Brno, tím vznikne nová možnost rychlého spojení například z Rýmařova do Olomouce a do Brna.
  • Ostrava – Opava – Krnov – Jeseník: Poslední odpolední spoj jezdil z Ostravy do Jeseníku už v 15:50 a pravidelně býval před víkendem přeplněn. Proto Arriva zavádí nový podvečerní spoj Ostrava – Jeseník s odjezdem v 17:20. V pátek pojedou z Ostravy do Jeseníku nově tři autobusy s odjezdy v 13:30, 15:30 a 17:20.
  • Krnov – Bruntál – Olomouc – Brno: Dosud jezdily každé pondělí z Bruntálu do Brna ráno v 5:40 dva autobusy za sebou, jeden pravidelný a jeden posilový. Posilový spoj bude zrušen z důvodu horšího obsazení. Všechny spoje na této trase nově zastaví také u olomouckého vlakového nádraží, aby mohli cestující pohodlně přestupovat z autobusů na vlaky.

WWW.ARRIVAMORAVA.CZ

 

 

O Arriva Morava

Arriva Morava je součástí skupiny Arriva v České republice. Ta provozuje v Česku 2 000 autobusů, 35 trolejbusů, 5 vlaků osobní dopravy a zaměstnává téměř 3 200 zaměstnanců. Celkový obrat skupiny převyšuje 4 miliardy korun. Hlavní činností skupiny je linková autobusová doprava. Na trhu pravidelné osobní autobusové dopravy v České republice zaujímá ARRIVA vedoucí postavení. Ročně přepraví přes 115 milionů cestujících. Společnost je součásti skupiny ARRIVA, jedné z největších dopravních společností v Evropě, která zaměstnává 55 000 lidí a ročně přepraví více než 2,2 miliardy cestujících ve 14 evropských zemích.

TZ: Arriva

BusPress – rubrika Arriva, čtěte ZDE

Reklama na BusPressu – Klíč k nejlepším obchodům

dekra_skola-MM

DEKRA, ŠKOLA SMYKU – WWW.DEKRA.CZ

CZECHBUS 2016 1

CZECHBUS, VELETRH AUTOBUSŮ V PRAZE – WWW.CZECHBUS.EU

Veletrh autobusů, výstava autobusů, autobusy v Praze

LOGO_isuzu_turancar

TURANCAR CZ, PRODEJ AUTOBUSŮ ISUZU – WWW.ISUZUBUS.CZ

Autobusy ISUZU, ISUZU, ISUZU servis, ISUZU díly, ISUZU TURANCAR

Isuzu-Logo

ProScan – prodej a servis ISUZU – WWW.ISUZUTRUCK.EU

ISUZU prodej, ISUZU díly, ISUZU nákladní, ISUZU D -MAX

KHMC2X

KHMC OPAVA, VÝROBA AUTOBUSŮ – WWW.KHMC.CZ

Anvi_Trade

ANVI TRADE, PODDLAHOVÉ MATERIÁLY VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ – WWW.ANVITRADE.CZ

Tagy: ,

Komentáře uzavřeny.