cz  Czech      uk  EN

Anadolu Isuzu výrazně posiluje výrobu autobusů propojením se společností FZK

Výrobce užitkových vozidel Anadolu Isuzu převzal operace výroby karoserií ve společnosti FZK, jednoho z nejvýznamnějších a zkušených výrobců automobilového dodavatelského průmyslu, a začlenil ji do své vlastní struktury. Anadolu Isuzu pokračuje v nových krocích k posílení své výrobní infrastruktury v souladu se svými růstovými cíli. Jedná se o přesně o ty autobusy ISUZU, které důvěrně známe i v České republice, kam je dováží výhradní importér firma TURANCAR CZ.

Na jaře podepsanou smlouvou o částečném převodu společnost Anadolu Isuzu přebírá strojní park FZK na výrobu plechových dílů, dalších polotovarů a souvisejících vedlejších produktů, které jsou jednou z důležitých základních součástí automobilové výroby karosérií. Smlouva rovněž zahrnuje převod odborných pracovníků FZK v oblasti základní výroby, stávajících skladových zásob a know-how v této oblasti do společnosti Anadolu Isuzu.

V rámci fúze bude Anadolu Isuzu v nadcházejících období vyrábět potřebné součástí karoserií a souvisejících vedlejších produktů pod vlastním názvem ISUZU ve výrobních závodech FZK v městě Gebze. Společnost FZK i po převodu výroby karoserií na Anadolu ISUZU bude dál pokračovat ve svých současných aktivitách v jiných odvětvích než je samotná produkce karosérií.


Generální ředitel Anadolu Isuzu Tuğrul Arıkan ve svém hodnocení na toto téma uvedl toto: „Podepsáním smlouvy Anadolu Isuzu s FZK je plně v souladu s naší vizí o budoucnosti a růstovými strategiemi. Je velmi důležitá pro další náš rozvoj v rozsahu všech výrobních operací. Tento velký krok vpřed, který jsme udělali, abychom realizovali silný růst, o který usilujeme, zejména ve výrobě středně velkých autokarů a autobusů, proto jsme začlenili do ISUZU výrobu karosérií FZK, odbornou pracovní sílu a jejich znalosti v této oblasti. To nám vytvoří významnou přidanou hodnotu a zároveň nám také poskytne flexibilitu a nezávislost, kterou potřebujeme v našich neustále se posilujících výrobních operacích. Jako Anadolu Isuzu kompletně obnovíme naše produktové portfolio o nové modely, které začneme vyrábět v nadcházejícím období, včetně vozidel na alternativní paliva. S našimi zařízeními s infrastrukturou chytré továrny a naším modelem „výroby na míru“ dále zvýšíme kvalitu vozidel, která nabízíme našim zákazníkům na domácím i mezinárodním trhu, zlepšíme naše schopnosti včasného dodání a tím zvýšíme spokojenost našich zákazníků. Seznačkou Anadolu Isuzu budeme pokračovat v našem mnohostranném přispění k výrobní kapacitě, exportu a hospodářskému rozvoji naší země s investicemi, které jsme provedli v souladu s našimi cíli, které se neustále zvyšují.“

Zdeněk Nesveda – BusPress

zdroj: Anadolu ISUZU – FZK


.

.

.

.

Tagy: , , ,

Komentáře uzavřeny.