cz  Czech      uk  EN

30 autokarů VDL Futura FHD2-139 pro irského dopravce Bus Éireann

Bus Éireann, irský národní provozovatel autokarů, zahájil provoz třiceti autokarů Futura FHD2-139 od výrobce VDL Bus & Coach. Tato vozidla budou použita pro meziregionální dálniční dopravu a lidé je uvidí na řadě klíčových míst, včetně Waterfordu, Corku, Galway, Limericku, Stranorlaru a Sliga, které spojují komunity podél západního pobřeží nejrušnějších trasách dálnice.


„Naše spolupráce s Bus Éireann trvá téměř 30 let,“ říká Marcel Jacobs, obchodní ředitel VDL Bus & Coach. „Jsme nesmírně hrdí na tuto spolupráci.“ Je to také další dobrý příklad různorodého využití naší řady autobusů Futura, v tomto případě pro vysoce kvalitní veřejnou dopravu na delších trasách v Irsku. Bus Eíreann také minulý měsíc zveřejnil svoji první strategii udržitelnosti a jeho cílem je snížit emise skleníkových plynů na polovinu. To dokonale souvisí s ambicemi společnosti VDL Bus & Coach pro řadu Futura, která je známá svou nízkou hmotností vozidla a účinným a úsporným hnacím ústrojím. “

30 autokarů VDL Futura FHD2-139 pro irského dopravce Bus Éireann (foto: VDL)VDL Futura FHD2-139

Autobusy pro Bus Éireann jsou postaveny ve verzi veřejné dopravy s ukazateli trasy, TFT obrazovkami, nabíjecími USB body, kamerovým systémem a WiFi připojením. Autokary Futura mají kapacitu 59 míst a jsou vybaveny luxusních koženými sedadly s nastavitelnými opěrkami hlavy. Všechny vozy jsou vybaveny výtahem, který je přístupný pro invalidní vozíky. Kromě toho je na palubě pokročilý platební systém, který umožňuje bezkontaktní platby přes Android a Apple Pay.

Stephen Kent, generální ředitel společnosti Bus Éireann říká: „Se zavedením této nové flotily autobusů VDL jsme optimističtí ohledně očekávaného nárůstu počtu cestujících ve veřejné dopravě v následujících měsících, zejména pokud jde o růst našeho podnikání. K tomu je nezbytné mít k dispozici nejmodernější vozidla, protože se jedná o vysoce konkurenční trh a očekávání zákazníků se zvyšují. Tato investice ukazuje náš závazek k poskytování služeb a zlepšování zákaznické zkušenosti i náš závazek ke snižování emisí. “

Autobus Éireann

Bus Éireann provozuje nejrozsáhlejší a nejrozmanitější síť veřejné dopravy v zemi a obsluhuje téměř 90 milionů cestujících v roce 2019 najely autobusy 82 milionů kilometrů, s provozy v 17 depech a s 2700 zaměstnanci, včetně, přibližně 1980 profesionálních řidičů autobusů. Flotila zahrnuje celkem 1170 vozidel.

TZ: VDL Bus & Coach

Tagy: , ,

Komentáře uzavřeny.