cz  Czech      uk  EN

2. Snídaně CNG/LNG 25. 3. VÍTKOVICE MACHINERY GROUP – současnost a perspektivy

VÍTKOVICE MACHINERY GROUP 1

Série „plynových snídaní“, které připravil Český plynárenský svaz, dnes pokračovala setkáním novinářů se zástupci dceřiné společnosti VGM VÍTKOVICE Doprava, jenž mimo další také provozuje síť čerpacích stanic CNGvitall.  Společnost VÍTKOVICE Doprava na dnešní setkání prezentovali pánové Rodan Broskevič, ředitel společnosti a Jiří Skuhra, obchodní ředitel skupiny Vítkovice Machinery Group . Činnost tohoto moravského gigantu je tak rozsáhla, že jsme zprávu rozdělili do tematických celků a budeme je publikovat ve stravitelných porcích na pokračování.

Foto nahoře: Rodan Broskevič

01u

Síť stanic s označením CNGvitall, foto: VGM 

Vítkovice Machinery Group dále posilují v oboru CNG

Největší ryze česká strojírenská skupina VÍTKOVICE MACHINERY GROUP (VMG) má již 14 plnicích stanic CNG. Výstavba nejnovější stanice byla zahájena v těchto dnech v rámci projektu budování CNG plniček na klasických čerpacích stanicích v síti společnosti BENZINA. Plnící stanice se nachází v Ústí nad Labem v městské části Předlice na ulici Hrbovická. Ve společné síti BENZINA půjde o devátý bod na mapě České republiky. Do srpna se objeví takových bodů ještě dalších 11, a to v Olomouci, Kroměříži, ve Frýdlantu nad Ostravicí (2 stanice), v Karviné, Praze – Horních Počernicích, v Mikulově, v Přibyslavicích (opět 2 stanice), ve Slaném a v Železné Rudě.

„V letošním roce obsadíme našimi plnícími stanicemi většinu krajů v ČR. Cílem je rovnoměrné pokrytí všech hlavních tahů, jak v okolí krajských měst, tak hraničních přechodů,“ uvedl dnes v Praze za skupinu VMG ředitel její dceřiné společnosti VÍTKOVICE Doprava Rodan Broskevič s tím, že příhraniční tahy jsou již dnes obsluhovány v blízkosti hranic s Polskem, Německem a Slovenskem.

Síť s označením CNGvitall skupiny VÍTKOVICE MACHINERY GROUP (včetně stanic se společností BENZINA) bude letos tedy čítat již 33 plniček. „V roce 2016 mohou motoristé počítat již se 40 našimi plnícími stanicemi CNG a v následujících letech plánujeme uvést každý rok do provozu minimálně 10 stanic,“ doplnil obchodní ředitel VÍTKOVICE Doprava Martin Žák. Podle něj se skupina VMG zaměřuje také na investice u soukromých subjektů.

„Již nyní provádíme přípravné práce pro realizaci výstavby plnící stanice CNG pro společnost TQM v Opavě. Ale velice zajímavá bude rovněž výstavba a provoz mateřské plnící stanice v Ostravě Kunčicích s navazujícími dodávkami CNG v rámci mobilních plynovodů prostřednictvím trajlerů nebo kontejnerů např. do společností, které CNG využívají při odstavení nebo omezeném provozu plynovodu, při plnění manipulačních vozíků, vykrytí špiček odběrů plynu.

VÍTKOVICE MACHINERY GROUP 5

Jiří Skuhra, obchodní ředitel skupiny Vítkovice Machinery Group (VMG).foto: Zdeněk Nesveda

VIDEO: NIKDY NEBYLO TAK SNADNÉ, TANKOVAT CNG, JAKO NYNÍ!

Doplňující informace:

  • Platební možnosti na stanicích CNGvitall skupiny VMG jsou velmi rozsáhlé: na veřejných plnících stanicích v rámci projektu BENZINA lze platit bankovními kartami, CCS kartami, všemi druhy CNG karet a samozřejmě hotovostí. U samoobslužných stanic CNGvitall lze platit bankovními kartami a všemi druhy CNG karet.
  •  První neveřejná plnící stanice CNG skupiny VMG byla postavena v únoru 2009 ve vlastním průmyslovém areálu v Ostravě. Rok poté již skupina v Ostravě otevřela první veřejnou čerpací stanici CNG (březen 2010). Ta je v tuto chvíli z hlediska obchodu také nejvýkonnější plničkou. Objem výtoče CNG se na ní každým rokem zvyšuje průměrně o 120 000 m3. Za rok 2014 se na této stanici prodalo 646 318 m3 CNG a již začátkem roku 2015 převyšují měsíční výtoče CNG loňský měsíční vývoj.
  • Největší počet veřejných plnících stanic má skupina VMG momentálně v Moravskoslezském kraji, který byl jako domovský kraj pilotním regionem výstavby.
  • V celkovém odběru zemního plynu zaznamenala skupina VMG loni oproti roku 2013 nárůst 26 procent. Na retailovém trhu byl loni prodej CNG o zhruba 30 procent vyšší než předloni.

Logo Vítkovice

VÍTKOVICE MACHINERY GROUP

 jsou jednou z největších evropských strojírenských skupin a největším ryze českým strojírenským holdingem. Staví na téměř dvou stoletích znalostí a působení v oboru. Skupina zastřešuje spektrum oborů seskupených do tří pilířů tak, aby jejich synergie napříč dceřinými firmami přinášela řešení pro každé zadání obchodních partnerů. Díky uzavřenému výrobnímu cyklu s využitím výsledků vlastního výzkumu, díky výjimečnému know-how a také díky inovativním green technologiím, založeným v posledních dvou letech zejména na unikátních systémech s využitím CNG je skupina lídrem v mnoha oblastech sofistikované strojírenské produkce nejen v ČR. Dokončené akvizice a investice do technologií 3. tisíciletí předurčují skupinu VÍTKOVICE MACHINERY GROUP pro roli EPC kontraktora. Skupinu tvoří více než tři desítky firem v ČR i zahraničí, jejichž obchodní aktivity směřují do více než stovky zemí po celém světě.

VÍTKOVICE MACHINERY GROUP 2

VÍTKOVICE MACHINERY GROUP  – setkání s novináři 25. 3. 2015, foto: Zdeněk Nesveda 

VÍTKOVICE MACHINERY GROUP 3

VÍTKOVICE MACHINERY GROUP , foto: Zdeněk Nesveda 

VÍTKOVICE MACHINERY GROUP 4

VÍTKOVICE MACHINERY GROUP , foto: Zdeněk Nesveda 

20100712_zer_010

VÍTKOVICE MACHINERY GROUP, foto: Zdeněk Nesveda  

Tagy: 

Komentáře uzavřeny.